Úvod > Aktuality > Romantiku na dně tropické řeky zažijete v Hradci Králové

Romantiku na dně tropické řeky zažijete v Hradci Králové

Vydáno 6. února 2016 Příroda
Tropická příroda a květiny Střední a Jižní Ameriky, obří sladkovodní akvárium, v němž žije přes 40 druhů ryb a podvodní tunel umožňující pohled ze dna tůně k hladině – to jsou hlavní lákadla pro návštěvníky Envi domu v centru Hradce Králové. Otevřeno je i v zimním období denně (mimo pondělí) od 9 do 18 hodin.
Kromě ryb, které možná znáte ze svých akvárií, tu najdete opravdové rarity, například každý čtvrtek odpoledne prohlídky zpestřuje potápěč, který krmí ryby z ruky. Kromě toho si tu můžete na velkoplošné obrazovce prohlédnout filmy o přírodních krásách z celého světa, navštívit prodejnu suvenýrů a akvaristických potřeb, cukrárnu a kavárnu Café Piraňa nebo rodinné sportoviště s ricochetovým kurtem, saunou a posilovnou.

Celkový objem výstavní nádrže činí 130 000 l vody, což znamená hmotnost 130 tun a pro vaši představu se jedná o váhu asi 40 sloních samic. Akvárium je 5 m dlouhé, a 8 m široké. Výška hladiny ode dna je 4,8 m. Pohled ze dna tůně umožňuje tunel z akrylátového skla o tloušťce 6,5 cm speciálně dovezený až z dalekého Japonska. Skvělým tipem pro unavené rodiče jsou relaxační večery v podvodním tunelu, které si na přání můžete zpestřit třeba romantickou večeří při svíčkách, poslechem relaxační hudby nebo jen malým občerstvením. Relaxační večery jsou velice individuální podle požadavků každého návštěvníka a od nich se odvíjí i jejich cena. Základní cena večera s malým pohoštěním je 1200 Kč na osobu.

Přijeďte se uprostřed zimy ohřát do tropů!
Obří akvárium Hradec Králové - procházka deštným pralesem a po dně tropické řeky

Obří akvárium Hradec Králové - procházka deštným pralesem a po dně tropické řeky

Obří akvárium skýtá jedinečnou možnost zhlédnutí flóry a fauny Jižní a Střední Ameriky. Žije zde přes 40 druhů ryb v celkovém počtu okolo 500 kusů a tisíce mláďat. Kromě ryb, které můžete znát ze svých akvárií zde najdete opravdové rarity. Celkový objem výstavní nádrže činí 130 000 l vody.