Úvod > Aktuality > Na rytířský turnaj se vydejte i v zimě do Dětenic

Na rytířský turnaj se vydejte i v zimě do Dětenic

Vydáno 1. ledna 2015 Památky
Těšit se můžete každou sobotu a neděli na opravdové rytíře v brnění i na koňské postroje, které znáte například ze soubojů z pohádky Bajaja. Netradiční prohlídku nabízí i zámek. Čeká vás i další program...
Na rytířský turnaj se vydejte i v zimě do DětenicKaždou sobotu a neděli odpoledne na zámeckém kolbišti v Dětenicích poměří své síly a obratnost koní několik pánů z evropských zemí. Vtipnou a zároveň dech beroucí podívanou uvidíte každý víkend vždy ve 14 hodin. Rytířský turnaj se vším, jak má být. Své umění předvádí rytířská skupina Ordo Kromen.

V zimě vás čeká ještě tento program:
vždy v úterý je připravený Středověký program, středa patří Dražbě otrokyň, čtvrtek oživí Upírský program, od pátku do neděle je opět nachystaný Středověký program, vždy od 19 do 22 hodin. Děti potěší pohádkové neděle s nezbednou princeznou Bětuškou. 

 

Malá Morava - vinný sklípek zámku Dětenice

Malá Morava - vinný sklípek zámku Dětenice

Nový zámecký okruh v Dětenicích zahrnuje i vinný slípek. Ochutnávka 20 druhů moravských vín s občerstvením a odborným výkladem. Obsluha v dobovém kroji!

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek - přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...