Úvod > Aktuality > Kam se vydat za nejoblíbenějšími místy v Česku?

Kam se vydat za nejoblíbenějšími místy v Česku?

Zážitky
Zajímavých míst je v Česku více než dost, ale některá z nich si lidé oblíbili natolik, že se dostala mezi ty nejatraktivnější v naší zemi. Pokud byste chtěli osobně vidět první čtyři, až na jednu výjimku byste zůstali v hlavním městě.
Pražská zoo, Pražský hrad, nově otevřený Aquapalace Praha – této trojici patří první místa v národním žebříčku nejnavštěvovanějších českých atraktivit. Mimopražskou jedničkou se loni stalo liberecké zábavní a sportovní Centrum Babylon.

Jestli tipujete, že čeští a zahraniční turisté nečastěji míří na hrady, zámky a muzea, jste na špatné stopě. Ukazuje se, že největšími lákadly pro trávení volného času jsou zoologické zahrady. V české TOP 20 je jich rovnou osm! Kromě té pražské je to např. safari ve Dvoře Králové nebo zoo Lešná, která je zároveň jedničkou pro moravskou část žebříčku.

Pokud se chcete rozjet za těmi nejpopulárnějšími památkami, statistiky poradí, kam se vydat. Pomyslného návštěvnického Oskara mezi hrady a zámky získal lednický zámek – památka UNESCO a zároveň součást unikátního lednicko-valtického areálu. Zlatou medaili mezi technickými památkami si odnáší pražská petřínská rozhledna, zatímco stříbro míří do plzeňského pivovaru.

Když do přírody, tak nejraději do jeskyně – alespoň loni bylo nejvíce rušno v jeskyních Moravského krasu. Tedy co se týče prodaných vstupenek – hory, lesy a louky jsou u nás zadarmo, takže tady přesný počet návštěvníků nemáme.

Ptáte se, kde hledat nejvíc trendy místa pro zábavu? Kromě Aqupalace Praha a libereckého Babylonu je to třeba ostravský svět miniatur (perfektní pro ty, kteří chtějí obletět svět za méně než 80 minut) či petřínské zrcadlové bludiště.

Zajímá vás, jaké jsou top cíle ve vašem regionu? Schválně, jestli tu nechybí některý z vašich oblíbených!   
Za historií piva Pilsner Urquell musíte do Plzně

Za historií piva Pilsner Urquell musíte do Plzně

Prohlídky pivovaru Plzeňský Prazdroj, a.s. a Pivovarského muzea vás seznámí s tajemstvím a historií jedinečného varního postupu piva Pilsner Urquell. Uvidíte např. expozici Pilsner Urquell a film o výrobě piva Pilsner Urquell v panoramatickém kině s otočným hledištěm.

Miniuni – Svět miniatur Ostrava

Miniuni – Svět miniatur Ostrava

V centru Ostravy, vedle areálu Výstaviště Černá louka, naleznete úplně jiný svět – minisvět. Městečko Miniuni nadchne děti i dospělé. Kde jinde byste měli jako na dlani 34 modelů významných budov evropských měst a 7 divů světa.

ZOO Zlín a zámek Lešná patří k nejkrásnějším místům celé Moravy

ZOO Zlín a zámek Lešná patří k nejkrásnějším místům celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

ZOO Dvůr Králové - Afrika na dlani

ZOO Dvůr Králové - Afrika na dlani

Rádi vzpomínáte na své dětství a výlety do zoo? Ukažte i svým dětem svět plný vzrušujících zážitků. Nebo vyražte sami a užijte si zoo Dvůr Králové! Nechte se unést iluzí Afriky při pohledu na velká stáda zvířat. Můžete se dokonce stát ošetřovatelem v zoo nebo bydlet ve stylovém hotelu či kempu.

Zoo Praha - čtvrtá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha - čtvrtá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Aqupark Babylon v Liberci

Aqupark Babylon v Liberci

Přijďte si užít zábavu do nově zrekonstruovaného Aquaparku ve stylu příběhů Julese Verna! Rázem se tak ocitnete v malebném přímořském městečku s vysokým majákem, ze kterého to je už jen pár kroků do tajuplného mořského světa pod vodní hladinou plného nejrůznějších mořských živočichů a korálů.

Petřínská rozhledna - mladší sestra Eiffelovy věže

Petřínská rozhledna - mladší sestra Eiffelovy věže

Petřínská rozhledna (378 m.n.m.) se tyčí nad starým centrem Prahy. Nejspíš také proto je jedním z nejoblíbenějších návštěvních míst turistů i samotných Pražanů. Okolí rozhledny je ideálním místem procházek a pikniků.

Zrcadlové bludiště Petřín - zábava pro malé i velké

Zrcadlové bludiště Petřín - zábava pro malé i velké

Bludiště na Petříně bylo původně zbudováno jako pavilon Klubu českých turistů na pražské Jubilejní zemské výstavě 1891.

Pražský hrad - nejnavštěvovanější klenot země

Pražský hrad - nejnavštěvovanější klenot země

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Zámek Lednice - zámek s nádherným krajinářským parkem

Zámek Lednice - zámek s nádherným krajinářským parkem

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu. Kníže Alois II. z Lichteinsteina nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. Dnes je celý Lednicko-valtický areál součástí UNESCO.

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě - aquapark Čestlice - s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Punkevní jeskyně s propastí Macocha v Moravském krasu

Punkevní jeskyně s propastí Macocha v Moravském krasu

Vydejte se na výlet do Punkevních jeskyní! Procházet se budete mohutnými dómy a chodbami s krápníkovou výzdobou až na dno propasti Macocha. Svou oblibu si získaly díky tomu, že v nich lze podniknout romantickou plavbu na lodičkách na podzemní říčce Punkvě.