Úvod > Aktivity & akce > Akce > Průvod Tří králů v Praze 2017

Průvod Tří králů v Praze 2017

Kdy 6. leden 2017 14:00 - 16:00 Akce pro děti
Srdečně vás zveme 6. ledna 2017 do Prahy, kde pojedou opět Tři králové.

Praze Tři králové nesmí chybět - tradiční průvod se koná už po 23. Putování Tří králů k živému Betlému je cestou hvězdy, která přivedla Tři krále k narozenému dítěti, Božímu Synu. 
 

Program 6. 1. 2017

Tradiční požehnání tříkrálovým koledníkům udělí pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka v kostele sv. Tomáše v pátek 6. ledna v 15 hodin. Přítomni budou i tři králové, kteří pak v přilehlé Josefské ulici nasednou na velbloudy a zahájí průvod centrem Prahy. Cílem jejich pouti bude živý Betlém na Staroměstském náměstí, aby lidem připomněli legendu o putování tří bájných mudrců do Betléma za nově narozeným Ježíškem.

Na Staroměstském náměstí bude od 16.30 hodin pokračovat hudební program, který připravila Arcidiecézní charita Praha ve spolupráci se sto dvaceti členným smíšeným sborem a orchestrem při Římskokatolické farnosti u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně. Ten uvede pod vedením Václava Revendy Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby.
 

Trasa tříkrálového průvodu

Průvod doprovázený bubeníky a trubači projde Mosteckou ulicí, Karlovým mostem, Karlovou ulicí, Seminářskou ulicí, Mariánským náměstím, Linhartskou ulicí, ulicí U Radnice, Malým náměstím, poté projde pod staroměstským orlojem a zakončí na pódiu na Staroměstském náměstí, kde králové předají své dary nově narozenému Ježíškovi v živém Betlémě. 

Putování Tří králů k živému Betlému je cestou hvězdy, která přivedla Tři krále k narozenému dítěti, Božímu Synu. Cestou, která lidské srdce pozvedla k neumírající naději pro náš nejistý svět.

Králové v doprovodu svých pážat, staročeského lidu a koledníků tříkrálové sbírky, putují k živému Betlému. Tam se pokloní malému Ježíškovi a předají mu své dary, zlato, kadidlo a myrhu. Potom předají své poselství všem přítomným, celému městu a národu.

Organizátoři akce: Občanské sdružení Mládež Idente, Římskokatolická farnost v Michli, Arcidiecézní charita Praha a Arcibiskupství pražské srdečně zvou všechny děti s rodiči, školáky s učiteli a vůbec každého, kdo si cení dobré vůle, smyslu pro tajemství a lidské naděje.

Celý popis
Naposledy změněno: 6. 1. 2017

Ubytování a restaurace v okolí