Běžky celá ČR

Přinášíme skvělé tipy těm, kteří k lyžování a zimním radovánkám nepotřebují velké kopce. Předpisově upravené tratě pro běžecké lyžování, bílá stopa táhnoucí se od dálky a běžky, spokojeně klouzající krok za krokem. Bonusem navíc je čerstvý vzduch a nádherné výhledy na zasněženou krajinu.

Běh na lyžích je víc než jen sportovní disciplína, je to celá filozofie. Ten, kdo dá přednost běžkám před sjezdovkou, rozhodne se také pro klid namísto shonu

Magickým slovem pro všechny milovníky bílé stopy je magistrála, ať už vám nabídneme tu Beskydskou, Krušnohorskou nebo Jizerskou. Jejich společným znakem jsou desítky kilometrů upravovaných lyžařských běžeckých tras, dobré značení a možnost využití pro pěší turistiku v období, kdy neleží sníh. Pokud toužíte po sportovní výzvě, vydejte se ve stopách našeho fenomenálního závodníka na trať Lukáš Bauer Tour anebo na běžkařskou trasu, která vede z Červenohorského sedla přes chatu Švýcárnu na Praděd.

Zobrazit celý popis
V Jizerských horách již běžkují první nadšenci
16. listopad 2017 11:45

V Jizerských horách již běžkují první nadšenci

Bedřichov
V několika minulých dnech vyrazili na běžky do Jizerek první milovníci tohoto sportu, i když se stopy zatím neupravují. Na hřebenech okolo Jizerky, Bedřichova a Smědavy už leží cca 15 až 20 cm sněhu, stromy jsou zasněžené a je zde také vidět pár prvních běžkařů na starších lyžích.