Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Výletní plavby a jízdy

Výletní plavby a jízdy celá ČR

Výlety, při nichž je cílem opět cestování; co byste řekli romantickému výletu vlakem, taženém parní lokomotivou? Zvolíte požitkářskou plavbu na palubě vyhlídkové lodě na některé z řek a přehrad, anebo dáte přednost lehce dobrodružné plavbě na vorech? Nebo se raději vydáte lanovkou na vrcholky hor?

Vyhlídkové plavby na lodích i vorech, zážitkové plavby parníky, nostalgické, romantické i speciální vlaky...

Plavební trasy kolem voňavých luk, lesů, skal a dokonce kolem unikátního ostrovního hradu čekají na ty, kdo se vypraví na Dalešickou přehradu. Lodě vás svezou také po hladině vodní nádrže Slezská Harta a po Vltavě z Českých Budějovic k zámku Hluboká anebo z centra Prahy do zoo, do Mělníka nebo na Slapy. Na vorech můžete proplouvat čarokrásným historickým centrem Českého Krumlova, vláčkem se projedete Polabím po úzkorozchodné Kolínské řepařské drážce, po níž před lety cestovaly vagony s řepou.

Zobrazit celý popis
Svatý Václav přijede do Mladé Boleslavi za volantem veteránů
24. září 2017 10:00

Svatý Václav přijede do Mladé Boleslavi za volantem veteránů

Mladá Boleslav
Den svatého Václava, patrona českých zemí, se slaví různě. V Mladé Boleslavi svátek české státnosti pojali tak, jak to umí nejlépe – do ulic vyrazí desítky automobilů. Veterány vyjedou na Svatováclavskou jízdu 28. září v 9:30 hodin.