Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky

Zážitky celá ČR

Provedeme vás zábavními parky se spoustou atrakcí, pozveme na netradiční prohlídky a vypravíme se na nákupy k tvůrcům originálního českého designu. Budeme cestovat zábavně, interaktivně, organizovaně i spontánně – a možná dojde i na nějaký pěkný kurz!

Chcete zažít něco neobvyklého? Lovci zážitků si budou připadat jako v ráji!

I úplným mrňatům uděláte radost zrcadlovém bludišti nebo v pražské zoologické zahradě. S většími dětmi se vypravte do Šťastné země, přírodního zábavního parku v Českém ráji, anebo do historické vesnice Botanicus, kde poznáte všelijaká zapomenutá řemesla, projdete si bylinné zahrady a ještě třeba ochutnáte něco dobrého na zub. A pokud vás baví tajemství a chcete zažít něco lehce ponurého, zaklepejte na dveře brněnské kapucínské krypty anebo si užijte noční prohlídku známé kutnohorské kostnice.

Zobrazit celý popis
V Kutné Hoře je pouze dva dny k vidění replika císařské koruny a vzácná iluminace
27. září 2016 8:00

V Kutné Hoře je pouze dva dny k vidění replika císařské koruny a vzácná iluminace

Kutná Hora
Ve dnech 27. a 28. září můžete navštívit výstavu repliky císařské koruny a Kutnohorské iluminace. Výstava je výpovědí o slavné minulosti naší země, o jejím politickém, hospodářském a kulturním postavení v rámci středověké Evropy, a není náhodou, že se tak děje právě letos, v roce 700. výročí narození Karla IV., na jehož hlavě kdysi koruna římského císaře spočinula. Vzácná Kutnohorská iluminace zpodobňuje dobývání a zpracování stříbra v Kutné Hoře ve středověku, patrně roku 1490.