Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Skalní města

Skalní města celá ČR

Mohutné pískovcové věže, stěny a skalní bloky, osaměle stojící i vytvářející skupiny s úzkými uličkami, průrvami a stezkami – tak známe skalní města. Zříceniny starých hradů, skalní vyhlídky a naučné stezky v nich jsou oblíbeným cílem všech milovníků přírody, horolezců, romantiků i rodin s dětmi.

Prozkoumejte svět mohutných pískovcových věží, skalních útvarů a nejkrásnější skalní města České republiky

Vydejte se na skalní pevnost v Českém ráji s pozoruhodným jménem Drábské světničky a fantastickými výhledy do okolí! Jen kousek odtud leží další dvě známá skalní města, Hruboskalské a Prachovské skály. Rájem horolezců i turistů jsou Tiské stěny, jedna z nejstarších výletních oblastí Labských pískovců. Samozřejmě nesmíte zapomenout na slavné skalní město Adršpach – a když už budete na Kladském pomezí, propátrejte také méně známé, ale půvabné skalní město na stolové hoře Ostaš u Police nad Metují.

Zobrazit celý popis
Prozkoumejte skalní města v barvách podzimu
14. říjen 2017 10:00

Prozkoumejte skalní města v barvách podzimu

Skalní města člověka přitahovala odedávna. V těžkých dobách sloužila lidem jako úkryt před nepřáteli nebo ke stavbě nedobytných sídel, v dobách míru jitřila fantazii dobrodruhům a romantikům, kteří v nich hledali klid nebo inspiraci a dali zajímavým skalním útvarům první názvy. Za fantaskními útvary skalních měst se můžete vydat také vy - ať už pěšky, na kole nebo vybavení lanem strávíte v českých skalních městech mnoho nezapomenutelných chvil.