Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Řeky a jezera

Řeky a jezera celá ČR

Řeka volá, ale nemáte loď? Nevadí, právě pro vás existují půjčovny vodáckého vybavení. Vyberete si obří raft pro partu přátel, lehoučkou umělohmotnou kanoe pro dva, kajak, hausbót nebo plavbu vyhlídkovou lodí? Můžete se ale také vydat kolem jezer a rybníků nebo po naučných stezkách nad slatěmi.

Zažijte vodácké dobrodružství na českých řekách

Zatímco příjemnou plavbu pěknou krajinou, zpestřenou řadou zajímavostí v okolí, nabízí například řeka Ohře nebo česká vodácká klasika Vltava, vodáckou výzvou, kde pořádně prověříte svou fyzickou kondici, je řeka Ploučnice. S dětmi se vydejte třeba na šumavskou Tříjezerní slať nebo k Prášilskému jezeru, které leží pod horou Poledník. Oblíbeným místem pro letní rodinnou dovolenou je jezero Milada, třetí největší jezero v Česku, které vzniklo rekultivací průmyslové krajiny poblíž Ústí nad Labem.

Zobrazit celý popis
Sedm řek, na kterých se vodáci rozloučí se sezónou
10. říjen 2017 14:00

Sedm řek, na kterých se vodáci rozloučí se sezónou

Poslední jízdy a pak symbolické otočení klíčem a zamknutí řeky do příštího jara. Starý vodácký rituál si budete moci i letos vychutnat na několika českých tocích, které budou slavnostně uzavírat sezónu. Mimoto se konají také poslední závody a sjezdy na divoké vodě, na které se celý rok těší každý správný vodák. Přijďte poděkovat řekám za nezapomenutelné chvilky letních dní a užijte si poslední letošní peřeje.