Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Jeskyně

Jeskyně celá ČR

Lákavé tajemno a vzrušující dobrodružství vás čeká při výletech do podzemních štol a do jeskyní. Ať už jde o prostory vytvořené přírodou v průběhu miliónů let či vyhloubené do nitra hor lidskýma rukama, jsou osvědčeným tipem na výlet, když venku prší. Hodit se vám budou dobré boty, bunda a baterka!

Poznejte tajuplný svět podzemní říše a objevte největší a nejhlubší jeskyně a propasti v ČR

V jeskyních nenajdete jen krápníky, stalagmity, stalagnáty a stalaktity, kdepak! Například v Dómu mrtvých v Mladečských jeskyních uvidíte rituální pohřeb s figurínami pravěkých lidí, v jeskyni Na Turoldu, v Chýnovské jeskyni a v Bozkovských dolomitových jeskyních se zase skrývají atraktivní podzemní jezírka. Pouze shora – a velmi opatrně! – můžete nahlédnout do Hranické propasti, jejíž hloubku zatím nikdo nedokázal změřit, nevšední prohlídky s baterkou pak můžete zažít v Koněpruských jeskyních.

Zobrazit celý popis
Dopřejte si nevšední zážitek v Javoříčských jeskyních
26. červenec 2017 10:00

Dopřejte si nevšední zážitek v Javoříčských jeskyních

Luká
Nedaleko obcí Javoříčko a Březina se pod kopcem Špraněk ukrývají Javoříčské jeskyně. Proč patří podle mnohých k nejkrásnějším jeskyním u nás? Hlavně díky své unikátní krápníkové výzdobě, která oplývá rozmanitými barvami a tvary. Nahlédněte do jejích útrob i vy!