Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Botanické zahrady a parky

Botanické zahrady a parky celá ČR

V botanických zahradách a arboretech, sloužících především výzkumu, šlechtění a pedagogické praxi jsou vítáni všichni, kteří mají rádi přírodu, chtějí se poučit a jsou ochotni dodržovat pravidla. Nabídka by však nebyla úplná bez zajímavých krajinářských celků, zámeckých parků, zahrad a skleníků.

Klasické botanické zahrady a arboreta vás zavedou do světa rostlin

Záplavy exotických dřevin, květin a bylin objevíte všude, ale v každé zahradě či parku mají něco unikátního, za čím stojí se sem vydat. Viděli jste kvetoucí rododendrony Průhonickém parku, vinici sv. Kláry v Botanické zahradě v Praze-Troji nebo japonskou kamennou zahradu Plzni? Do liberecké botanické zahrady se jezdí lidé dívat obří rostlinu viktorii královskou a orchideje, do Bílé Lhoty na jinan dvoulaločný, jeden z nejstarších druhů dřevin na světě, a do zámeckého parku ve Vlašimi na čínský pavilon.

Zobrazit celý popis
15 tipů kam jít na procházku do arboreta
20. říjen 2017 10:00

15 tipů kam jít na procházku do arboreta

Arboreta (z latinského arbor = strom) a dendrologické zahrady jsou ideálním cílem výletů a procházek. Najdete v nich nejen poučení a uvolnění, ale především mnoho krásného pro oči i duši. Tvary, barvy rostlin, stromů, keřů i ptačí hlasy vám připomenou, že příroda je všemocná. Vyberte si z lákavé nabídky!