Úvod > Co chcete dělat? > Příroda

Příroda celá ČR

Báječný odpočinek pod širým nebem, nádherné krajiny, půvabná zákoutí zámeckých i národních parků – to všechno nabízí tipy na výlety do přírody. Prozkoumávejte jeskyně a skalní města, stoupejte do výšek do hor a k rozhlednám, a obdivujte zkrocenou přírodu v botanických a zoologických zahradách!

Tipy na výlety půvabnou krajinou za přírodními památkami a zajímavosti na území Čech, Moravy a Slezska

Místa, na která nikdy nezapomenete a kam se vždy budete rádi vracet – taková je například pohádková krajina Národního parku České Švýcarsko, soutěsky skalního města Adršpach nebo Punkevní jeskyně v Moravském krasu. Na šustivou krásu exotických motýlů se zajeďte podívat do Motýlího domu, tropického skleníku poblíž Františkových Lázní, naopak chladný severský ráz na vás dýchne z přítmí Boubínského pralesa na Šumavě. Řadu geologicky zajímavých lokalit si prohlédnete v geoparku GeoLoci na Tachovsku.

Zobrazit celý popis
Zvířata z pražské Zoo si pochutnávají na větvích z vánočního smrku
14. leden 2017 13:00

Zvířata z pražské Zoo si pochutnávají na větvích z vánočního smrku

Praha 7
V pražské zoologické zahradě začalo zkrmování větví z vánočního stromu ze Staroměstského náměstí. Některé druhy zvířat dostaly obrovské smrkové větve do výběhu, některé si pochutnávají v teple svých pavilonů.
Barevné ledopády Pulčínských skal

Barevné ledopády Pulčínských skal

Francova Lhota, Východní Morava
Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Dolní Morava, Východní Čechy