Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Vojenské památky

Vojenské památky celá ČR

Baví vás vojenská historie a technika? Vojenská muzea vám nabídnou expozice věnované opevnění i obraně státu, uvidíte dobový mobiliář, výzbroj a ubikace vojáků. Velmi atraktivní jsou především tanky, obrněné transportéry a další dopravní prostředky, používané od první republiky až po současnost.

Vojenská technika, tanky a letadla, vojenská muzea, bunkry a také nápady pro jejich obdivovatele

Vojenské technické muzeum v Lešanech vás provede historií vojenské techniky. Koho zajímá historie obrany státu a předválečné opevnění, jistě se vypraví do Vojenského muzea Králíky a na prohlídku blízké dělostřelecké tvrze Hůrka. Army park Ořechov u Brna představuje historickou i současnou vojenskou techniku, bonusem je největší český zábavní park ve stylu military. Příznivci letecké techniky jistě zamíří do Leteckého muzea Kbely anebo do  Air parku ve Zruči u Plzně.

Zobrazit celý popis
Zářijovou mobilizaci 1938 připomínají bunkry, pevnůstky a řopíky
23. září 2017 8:00

Zářijovou mobilizaci 1938 připomínají bunkry, pevnůstky a řopíky

Dne 23. září 1938 začala v Československu mobilizace, která vzbudila v lidech naději na obranu před nacistickým Německem. Velitelé relativně dobře vyzbrojené československé armády si však uvědomovali, že úspěšná obrana vlasti spočívala v rychlém zásahu spojeneckých sil, především Francie. Spojenci však dali přednost politickému řešení konfliktu a vůli Čechů bránit se německé převaze převálcoval o týden později, 30. září 1938, mnichovský diktát. Připravenost Čechů k boji však dodnes dokazuje promyšlený pevnostní systém, který tvořilo několik tisíc objektů různého typu z let 1935 – 38 podél našich hranic. V některých z nich dnes naleznete velmi zajímavé vojenské expozice. Pojďte je prozkoumat i vy!