Úvod > Co chcete dělat? > Památky

Památky Střední Čechy

Bohaté kulturní dědictví je jedním z národních pokladů Česka. V nádherné krajině jsou zasazena města s bohatou historií, z kopců shlížejí starobylé hrady, k nebi se vypínají zámecké věže a katedrály. Lidová tradice, zvyky a slavnosti se neukrývají jen ve skanzenech, ale zpestřují každodenní život.

Nejucelenější nabídka památek Česka - hrady, zámky, tvrze, zříceniny, kláštery, kostely, synagogy, paláce, hradiště, ...

Na seznam UNESCO zapsaný Lednicko-valtický areál nezklame nikoho, nabízí nádherné parky, zámek i drobné romantické stavby. Nejnavštěvovanější památkou v zemi je tradiční sídlo českých panovníků Pražský hrad, za vidění stojí i korunovační klenoty na hradě Karlštejně. Pomíjivost lidské existence připomíná kostnice Kutná Hora – Sedlec, na zámku Sychrov si prohlédnete venkovské sídlo šlechtické rodiny Rohanů. Ani největší romantiky nezklame novogotický zámek s bílým cimbuřím Hluboká nad Vltavou.

Zobrazit celý popis
Tankový den v Lešanech předvede těžkou vojenskou techniku
25. srpen 2015 8:28

Tankový den v Lešanech předvede těžkou vojenskou techniku

Krhanice
Již 13. Tankový den ve Vojenském technickém muzeu Lešany se uskuteční v sobotu 29. srpna 2015. Výjimečným bodem bude představení vojenské historické techniky, kterou nedávno získal Vojenský historický ústav Praha výměnou ze Švédska. K velmi atraktivním by určitě měla patřit bojová ukázka. Bude se týkat letošního sedmdesátého výročí konce druhé světové války.