Úvod > Co chcete dělat? > Památky

Památky Střední Čechy

Bohaté kulturní dědictví je jedním z národních pokladů Česka. V nádherné krajině jsou zasazena města s bohatou historií, z kopců shlížejí starobylé hrady, k nebi se vypínají zámecké věže a katedrály. Lidová tradice, zvyky a slavnosti se neukrývají jen ve skanzenech, ale zpestřují každodenní život.

Nejucelenější nabídka památek Česka - hrady, zámky, tvrze, zříceniny, kláštery, kostely, synagogy, paláce, hradiště, ...

Na seznam UNESCO zapsaný Lednicko-valtický areál nezklame nikoho, nabízí nádherné parky, zámek i drobné romantické stavby. Nejnavštěvovanější památkou v zemi je tradiční sídlo českých panovníků Pražský hrad, za vidění stojí i korunovační klenoty na hradě Karlštejně. Pomíjivost lidské existence připomíná kostnice Kutná Hora – Sedlec, na zámku Sychrov si prohlédnete venkovské sídlo šlechtické rodiny Rohanů. Ani největší romantiky nezklame novogotický zámek s bílým cimbuřím Hluboká nad Vltavou.

Zobrazit celý popis
Hradozámecká noc nabídne prohlídky pro děti i dospělé na zámku v Mníšku
23. srpen 2016 11:32

Hradozámecká noc nabídne prohlídky pro děti i dospělé na zámku v Mníšku

Mníšek pod Brdy
V sobotu 27. srpna se zámek v Mníšku pod Brdy připojí k již sedmé Hradozámecké noci. Při té příležitosti se připravují speciální kostýmované prohlídky pro děti i pro dospělé a zábava na nádvoří. Vrcholem večera se stane barevný ohňostroj ve 21 hodin v zahradě zámku.