Úvod > Co chcete dělat? > Památky

Památky Střední Čechy

Bohaté kulturní dědictví je jedním z národních pokladů Česka. V nádherné krajině jsou zasazena města s bohatou historií, z kopců shlížejí starobylé hrady, k nebi se vypínají zámecké věže a katedrály. Lidová tradice, zvyky a slavnosti se neukrývají jen ve skanzenech, ale zpestřují každodenní život.

Nejucelenější nabídka památek Česka - hrady, zámky, tvrze, zříceniny, kláštery, kostely, synagogy, paláce, hradiště, ...

Na seznam UNESCO zapsaný Lednicko-valtický areál nezklame nikoho, nabízí nádherné parky, zámek i drobné romantické stavby. Nejnavštěvovanější památkou v zemi je tradiční sídlo českých panovníků Pražský hrad, za vidění stojí i korunovační klenoty na hradě Karlštejně. Pomíjivost lidské existence připomíná kostnice Kutná Hora – Sedlec, na zámku Sychrov si prohlédnete venkovské sídlo šlechtické rodiny Rohanů. Ani největší romantiky nezklame novogotický zámek s bílým cimbuřím Hluboká nad Vltavou.

Zobrazit celý popis
26. hornická Prokopská pouť v Příbrami bude už tuto neděli
4. červenec 2015 7:34

26. hornická Prokopská pouť v Příbrami bude už tuto neděli

Příbram
Na největší a nejslavnější českou hornickou pouť se můžete vydat do do Příbrami - Březových Hor. V roce 1990 obnovili členové Spolku Prokop historickou Prokopskou pouť, tradiční největší slavnost příbramských horníků. Program začíná v sobotu v podvečer čepobitím (pochod hornické kapely se světlonoši ze staré Příbrami na Březové Hory), večer patří koncertu a pouťové zábavě. Druhý den - v neděli uvidíte velkou hornickou parádu - průvod krojovaných horníků.