Úvod > Co chcete dělat? > Památky

Památky Střední Čechy

Bohaté kulturní dědictví je jedním z národních pokladů Česka. V nádherné krajině jsou zasazena města s bohatou historií, z kopců shlížejí starobylé hrady, k nebi se vypínají zámecké věže a katedrály. Lidová tradice, zvyky a slavnosti se neukrývají jen ve skanzenech, ale zpestřují každodenní život.

Nejucelenější nabídka památek Česka - hrady, zámky, tvrze, zříceniny, kláštery, kostely, synagogy, paláce, hradiště, ...

Na seznam UNESCO zapsaný Lednicko-valtický areál nezklame nikoho, nabízí nádherné parky, zámek i drobné romantické stavby. Nejnavštěvovanější památkou v zemi je tradiční sídlo českých panovníků Pražský hrad, za vidění stojí i korunovační klenoty na hradě Karlštejně. Pomíjivost lidské existence připomíná kostnice Kutná Hora – Sedlec, na zámku Sychrov si prohlédnete venkovské sídlo šlechtické rodiny Rohanů. Ani největší romantiky nezklame novogotický zámek s bílým cimbuřím Hluboká nad Vltavou.

Zobrazit celý popis
Nová interaktivní expozice láká na výlet na Svatou Horu
29. červenec 2016 11:26

Nová interaktivní expozice láká na výlet na Svatou Horu

Příbram
Panorama poutního místa Svatá Hora vítá již více než 330 let návštěvníky královského horního města Příbrami. Nově zrekonstruovaný poutní areál Svaté Hory od léta 2016 nabízí novou expozici nového velkého muzea, které je určeno všem zájemcům o historii a barokní umění. Připraven je nejen poutavý výklad, ale i pracovní listy, zajímavé exponáty, časová osa s významnými událostmi z naší historie.