Úvod > Co chcete dělat? > Památky

Památky Střední Čechy

Bohaté kulturní dědictví je jedním z národních pokladů Česka. V nádherné krajině jsou zasazena města s bohatou historií, z kopců shlížejí starobylé hrady, k nebi se vypínají zámecké věže a katedrály. Lidová tradice, zvyky a slavnosti se neukrývají jen ve skanzenech, ale zpestřují každodenní život.

Nejucelenější nabídka památek Česka - hrady, zámky, tvrze, zříceniny, kláštery, kostely, synagogy, paláce, hradiště, ...

Na seznam UNESCO zapsaný Lednicko-valtický areál nezklame nikoho, nabízí nádherné parky, zámek i drobné romantické stavby. Nejnavštěvovanější památkou v zemi je tradiční sídlo českých panovníků Pražský hrad, za vidění stojí i korunovační klenoty na hradě Karlštejně. Pomíjivost lidské existence připomíná kostnice Kutná Hora – Sedlec, na zámku Sychrov si prohlédnete venkovské sídlo šlechtické rodiny Rohanů. Ani největší romantiky nezklame novogotický zámek s bílým cimbuřím Hluboká nad Vltavou.

Zobrazit celý popis
Zámecké jezdecké slavnosti na Kačině vypuknou v sobotu
6. říjen 2015 9:20

Zámecké jezdecké slavnosti na Kačině vypuknou v sobotu

Kutná Hora
Muzeum českého venkova na zámku Kačina srdečně zve všechny milovníky ušlechtilé krásy koní na další ročník Zámeckých jezdeckých slavností, které jsou otevřeny pro širokou návštěvnickou veřejnost, zejména pak pro rodiny s dětmi. Konají se v době oslav svátku svatého Huberta, patrona myslivců, lovců a jezdců, a proto je hlavním bodem programu Hubertova jízda zámeckou oborou.