Úvod > Co chcete dělat? > Památky

Památky celá ČR

Bohaté kulturní dědictví je jedním z národních pokladů Česka. V nádherné krajině jsou zasazena města s bohatou historií, z kopců shlížejí starobylé hrady, k nebi se vypínají zámecké věže a katedrály. Lidová tradice, zvyky a slavnosti se neukrývají jen ve skanzenech, ale zpestřují každodenní život.

Nejucelenější nabídka památek Česka - hrady, zámky, tvrze, zříceniny, kláštery, kostely, synagogy, paláce, hradiště, ...

Na seznam UNESCO zapsaný Lednicko-valtický areál nezklame nikoho, nabízí nádherné parky, zámek i drobné romantické stavby. Nejnavštěvovanější památkou v zemi je tradiční sídlo českých panovníků Pražský hrad, za vidění stojí i korunovační klenoty na hradě Karlštejně. Pomíjivost lidské existence připomíná kostnice Kutná Hora – Sedlec, na zámku Sychrov si prohlédnete venkovské sídlo šlechtické rodiny Rohanů. Ani největší romantiky nezklame novogotický zámek s bílým cimbuřím Hluboká nad Vltavou.

Zobrazit celý popis
Ohřejte se v zimě v Lednici
14. leden 2017 11:00

Ohřejte se v zimě v Lednici

Lednice
Lednice není jen místem vhodným k návštěvě v teplých měsících - na své si zde přijdou všichni milovníci architektury i přírody. V zimě láká k návštěvě nejen palmový skleník, ale také lednický zámek. Projít se můžete také zámeckým parkem, odkud při příznivých podmínkách vyplouvají vyhlídkové lodě. A když hladina Zámecké Dyje zamrzne, proč toho nevyužít a nevyrazit na brusle?