Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Vodní sporty a koupání

Vodní sporty a koupání celá ČR

Průzračná voda a písčité pláže jsou príma, ale když vám obyčejné cachtání nestačí, využijte některý z našich tipů. Co třeba vodní trampolíny, skluzavky, tobogány, šlapadla a nejrůznější atrakce? Nebo vyzkoušíte potápění do chladivých hlubin, vodní lyžování a pak výlet po řece na vodním skútru?

Kde se v horkém létě osvěžit? V zatopeném lomu, v řece, v rybníku nebo na veřejném koupališti?

Každé místo má nějaká plus a nej: Kamencové jezero u Chomutova báječně čistou vodu po celou sezónu, Máchovo jezero krásné okolí a přírodnímu koupališti Michal se ne nadarmo říká Sokolovské moře – je rozlehlé a nabízí spousty atrakcí. Velké oblibě se kvůli jachtaření a windsurfingu těší přehrady Slapy a Slezská Harta; a kdo hledá vody obohacené bublinkami a minerály, hýčkající tělo i duši, na toho čeká jedinečné venkovní termální koupaliště ve Velkých Losinách.

Zobrazit celý popis
Přes tři pražské jezy nabídne plavbu kolem Vyšehradu, Národního divadla a pod Karlovým mostem
26. září 2017 7:49

Přes tři pražské jezy nabídne plavbu kolem Vyšehradu, Národního divadla a pod Karlovým mostem

Praha 1
Již téměř 80 let se každoročně na jeden jediný den otevírají vodákům hned 3 pražské jezy v rámci závodu Napříč Prahou – přes tři jezy. Ve čtvrtek 28. 9. 2017 tak zaplní tok Vltavy v historickém centru Prahy stovky pramic, kanoí či kajaků skautů a skautek i veřejnosti. Divácky atraktivní propustí Staroměstského jezu pod Karlovým mostem bude hlavní závod projíždět mezi 10.30 a 12.00 hodin. Trať závodu je dlouhá asi 6,5 říčních kilometrů se startem na Císařské louce (nad Železničním mostem) a s cílem na ostrově Štvanice. Pro ty, co zrovna netouží závodit na pramici je připraveno volné splutí. Plavba kolem Vyšehradu, Národního divadla, pod Karlovým mostem a zakončená na Štvanici určitě stojí za to.