Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Pěší turistika a nordic walking

Pěší turistika a nordic walking celá ČR

Jsou místa, kam se jinak než pěšky zkrátka nedostanete – a my víme o těch nejkrásnějších. Protáhneme vás přes lesy a po liniích československého předválečného opevnění, ukážeme vám nádherné přírodní rezervace, kaňony dravých říček i skalní vyhlídky. Objevte s námi půvab obyčejných procházek!

Pěší turistika je nejodpočinkovější a nejkrásnější činností v přírodě a chce-li někdo skutečně poznat krajinu, musí ji projít pěšky

Nejkrásnější šumavská procházka vede kolem řeky Vydry; smí se sem pěšky, s kočárkem i na invalidním vozíku, ale nehrozí vám střet s cyklisty. Podobná pravidla platí také pro naučnou stezku k Velkému mechovému jezírku na Rejvízu. Zváni jste i na cestu kolem vojenských pevností v okolí Dolní Moravy anebo do malebné obce jménem Svatý Jan pod Skalou. Odtud to máte jen kousek na Křivoklátsko, do kraje spisovatele Oty Pavla – a náročné dálkošlapy potěší 58 km dlouhá stezka Jiřího Gutha-Jarkovského.

Zobrazit celý popis
Jihočeské Vodňany rozběhá ve čtvrtek Svatováclavský běh
25. září 2017 12:00

Jihočeské Vodňany rozběhá ve čtvrtek Svatováclavský běh

Vodňany
Přijďte si na sv. Václava zaběhat do královského města Vodňany! Státní svátek láká na již 6. ročník Svatováclavského běhu, který byl letos zařazen do seriálu závodů Jihočeského běžeckého poháru.