Jezdectví celá ČR

Ať už vás ke koním láká dobrodružná představa kovbojů nebo romantické sny o kočárech se čtyřspřežím, u nás jistě najdete něco podle svého gusta. V jízdních školách se naučíte vše potřebné, svezete se na koních i dostavníkem, navštívíte slavné hřebčíny a poznáte život na venkovských farmách.

Tipy pro milovníky koní, kde absolvovat výuku i vyjížďky na koních i prázdninové pobyty přímo pod stanem

V Kladrubech nad Labem můžete navštívit nejstarší hřebčín na světě, kde se už přes pět set let chovají starokladrubští koně, spaciálně určení pro ceremoniály panovnických dvorů. Dokonce se na nich můžete také projet, a to v hřebčíně Favory na barokním statku Benice. Od zámku a královských koní se vypravte do divočiny, mezi kovboje a indiány do Westernového městečka Šiklův mlýn, kde se žije i jezdí jako na Divokém Západě. A pokud vás láká dovolená v sedle, prožijte ji na koňské farmě u Litoměřic.

Zobrazit celý popis
Velká pardubická startuje již tuto neděli!
5. říjen 2017 9:00

Velká pardubická startuje již tuto neděli!

Pardubice
Nejstarší a nejtěžší kontinentální steeplechase cross country Velká pardubická České pojišťovny letos 8. řijna vstupuje do již 127. ročníku. Na startu letošního ročníku bude dvacítka koní, mezi nimi i tři zástupci francouzských stájí. Podaří se jim porazit českou dostihovou špičku a přepsat dějiny? Letos je tomu totiž už 70 let, kdy se naposledy podařilo Francouzům v Pardubicích vyhrát. Ovšem toto výročí nebude jediné, o kterém se v Pardubicích bude mluvit. Slavit se bude i 80. výročí od vítězství jediné ženy v legendárním dostihu, komtesy Laty Brandisové.