Úvod > Co chcete dělat? > Kultura > Muzea a galerie

Muzea a galerie

Muzea a galerie jsou místa, kde je k zábavě jako bonus přibaleno také vzdělávání a poznávání kultury, vědy, techniky, tradice i historie. Inspiraci můžete načerpat v žebříčku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis – „českých muzejních oskarů“.

Vyberte si nabídky tipů na víkend pro malé i velké: galerie, nové expozice, muzea a aktuální výstavy

Pokud vás zajímá, jak fungují věci kolem nás, pak navštivte Národní technické muzeum v Praze – ráj vědy a techniky. Kdo se opájí vůní benzínu či nafty, ten neodolá letadlům v Leteckém muzeu v Olomouci, automobilům v mladoboleslavském Škoda Auto Muzeu nebo železničnímu muzeu v Lužné. Na své si ale přijdou i ctitelé architektury, designu a umění. Atmosféru počátku 20. století nabízí Muzeum Josefa Gočára v Bauerově vile v Libodřicích, umění 21. století najdete v Centru současného umění DOX v Praze.

Vybere si milovník klasických expozicí i ctitel moderního muzejního pojetí.
 

Cena Gloria musaealis je značkou kvality zejména pro návštěvníky muzeí a galerií

Snažíte se marně rozhodnout, co s volným časem a váháte mezi několika aktivitami? Lákají vás muzea a galerie? Nevíte, které si vybrat? Inspirujte se výsledky Národní soutěže muzeí Gloria musaealis a získejte zaručeně kvalitní tip na výlet. Aktivně využívat můžete také návštěvnickou soutěž Muzeum roku a zhodnotit, zda je i pro vás zvolená instituce favoritem.

Zobrazit celý popis
Muzeum v Jílovém u Prahy otevře novou expozici i naučnou stezku Ora et labora
28. březen 2017 11:00

Muzeum v Jílovém u Prahy otevře novou expozici i naučnou stezku Ora et labora

Jílové u Prahy
Pod heslem mnišského řádu benediktinů „Ora et labora“, tedy „Modli se a pracuj“, vznikla v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy nová stálá expozice, jejímž cílem je seznámit veřejnost s historií benediktinského kláštera Stětí sv. Jana Křtitele na Ostrově u Davle a nejstarší historií Jílovska. Součástí projektu je také nová naučná stezka ze Sekanky na Ostrov a ke kostelu sv. Kiliána. Stálá expozice bude slavnostně otevřena v neděli 2. dubna ve 14 hodin, naučná stezka bude veřejnosti poprvé představena v sobotu 1. dubna v 10:30 hodin.