Úvod > Co chcete dělat? > Kultura

Kultura celá ČR

Když si do svého kulturního kalendáře zapíšete všechny koncerty, festivaly, vernisáže, výstavy a divadelní představení, záhy se vám zaplní každý den v roce. A nezapomeňte ani na historické městské slavnosti a dávné lidové tradice, které neodmyslitelně patří k českému a moravskému venkovu!

Inspirujte se našimi kulturními tipy a vyrazte na rodinný výlet

Do svých plánů zařaďte Egon Schiele Art Centrum v Českém Krumlově, zasvěcené klasickému i současnému umění. Ctitelé přírody a historie si užijí v pražském Národním muzeu, za lidovými tradicemi se vypravte do rožnovského skanzenu. Chcete vidět poklad? Stačí navštívit stálou expozici Svatovítského pokladu na Pražském hradě. Okouzleni zlatem se vydejte za stříbrem do středověkého stříbrného dolu v Kutné Hoře anebo na Jízdu králů; koná se každý rok a jak je cenná, dokazuje zápis na seznam UNESCO.

Zobrazit celý popis
V Praze se bude slavit nový čínský Rok ohnivého kohouta
18. leden 2017 14:00

V Praze se bude slavit nový čínský Rok ohnivého kohouta

Praha 1
Jedinečná hudební a taneční vystoupení, ukázky umění a tradičních řemesel či ochutnávky typických jídel – to a mnoho dalšího vás čeká v pátek 27. ledna 2017 v Obecním domě, kde se bude slavit příchod nového čínského roku. Velkolepá oslava tradiční čínské kultury a historie vypukne v 10 hodin a potrvá až do 22 hodin. Doprovodný program je zdarma, hudební a taneční vystoupení ve Smetanově síni jsou přístupná za symbolické vstupné 99 korun. V ceně vstupenky je navíc zahrnuta ochutnávka tradičních čínských specialit.