Úvod > Co chcete dělat? > Kultura

Kultura celá ČR

Když si do svého kulturního kalendáře zapíšete všechny koncerty, festivaly, vernisáže, výstavy a divadelní představení, záhy se vám zaplní každý den v roce. A nezapomeňte ani na historické městské slavnosti a dávné lidové tradice, které neodmyslitelně patří k českému a moravskému venkovu!

Inspirujte se našimi kulturními tipy a vyrazte na rodinný výlet

Do svých plánů zařaďte Egon Schiele Art Centrum v Českém Krumlově, zasvěcené klasickému i současnému umění. Ctitelé přírody a historie si užijí v pražském Národním muzeu, za lidovými tradicemi se vypravte do rožnovského skanzenu. Chcete vidět poklad? Stačí navštívit stálou expozici Svatovítského pokladu na Pražském hradě. Okouzleni zlatem se vydejte za stříbrem do středověkého stříbrného dolu v Kutné Hoře anebo na Jízdu králů; koná se každý rok a jak je cenná, dokazuje zápis na seznam UNESCO.

Zobrazit celý popis
Pohádkové prohlídky za úplňku chystá zámek Žirovnice
27. červenec 2016 10:00

Pohádkové prohlídky za úplňku chystá zámek Žirovnice

Žirovnice
Nenechte si ujít noční prohlídky zámku Žirovnice 29. července, 12. a 18. srpna od 20.00 do 21.00 hodin! Uvidíte kejklířsko-šermířské triky a iluze v kombinaci s temperamentním tancem. Dějově jde o "obvyklý" spor mezi tanečnicí a šermířem. Lehkou formou, s nadsázkou, je zde představena kombinace šermu, tance a romantiky. Oba se setkávají v ne zcela vhodné situaci a svůj "spor" řeší dle "dobových" zvyklostí. Tedy soubojem. Není to však souboj v pravém slova smyslu, ale jakási výměna názorů, ve které nakonec zvítězí city nad hrubou silou.