Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Zážitková gastronomie

Zážitková gastronomie celá ČR

Hostina pro všechny smysly, která potěší chutí, vůní, barvami i strukturou a kdy se obyčejné jídlo změní v umění – to je pravá zážitková gastronomie. Pověstnou třešničkou na dortu pak bývá překvapení; někdy exkluzivní suroviny a speciality, jindy docela obyčejná tma. Vrhněte se do víru požitků!

Máte v plánu romantickou večeři pro dva, založenou na propracovaném menu, které bude skutečným zážitkem?

Zatímco v restauraci Pod křídlem noci si ověříte, zda se dokážete najíst v naprosté tmě, v restauraci La Degustation Bohême Bourgeoise propadnete kouzlu zvanému Slow Food. Z jiné perspektivy uvidíte své oblíbené laskominy přímo u výrobců, třeba v loštickém Muzeu olomouckých tvarůžků nebo v perlivém světě šumivých vín Bohemia Sekt. Chcete-li uplatnit zážitkovou gastronomii doma, ve vlastní kuchyni, pomohou vám mistři svého oboru, třeba na kurzech vaření Ola Kala nebo škola vaření Chefparade.

Zobrazit celý popis
O příštím víkendu bude v Boskovicích vonět husí pečínka, ochutnat můžete i husí játra nebo třeba jen chleba namazaný husím sádlem
24. září 2017 18:29

O příštím víkendu bude v Boskovicích vonět husí pečínka, ochutnat můžete i husí játra nebo třeba jen chleba namazaný husím sádlem

Boskovice
Boskovice, malebné město uprostřed Moravy svého času proslulo vyhlášeným chovem hus. Už o víkendu 30. září a 1. října se tu koná další ročník stále oblíbenějších slavností, které připomínají někdejší proslulost boskovických chovů hus, ceněných zejména na vídeňských trzích. Pečené husy, husí paštiky a chleba s husím sádlem táhnou. Během slavností skončí na pekáči přes 250 hus. Přijeďte ochutnat husí hody!