Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Zážitková gastronomie

Zážitková gastronomie celá ČR

Hostina pro všechny smysly, která potěší chutí, vůní, barvami i strukturou a kdy se obyčejné jídlo změní v umění – to je pravá zážitková gastronomie. Pověstnou třešničkou na dortu pak bývá překvapení; někdy exkluzivní suroviny a speciality, jindy docela obyčejná tma. Vrhněte se do víru požitků!

Máte v plánu romantickou večeři pro dva, založenou na propracovaném menu, které bude skutečným zážitkem?

Zatímco v restauraci Pod křídlem noci si ověříte, zda se dokážete najíst v naprosté tmě, v restauraci La Degustation Bohême Bourgeoise propadnete kouzlu zvanému Slow Food. Z jiné perspektivy uvidíte své oblíbené laskominy přímo u výrobců, třeba v loštickém Muzeu olomouckých tvarůžků nebo v perlivém světě šumivých vín Bohemia Sekt. Chcete-li uplatnit zážitkovou gastronomii doma, ve vlastní kuchyni, pomohou vám mistři svého oboru, třeba na kurzech vaření Ola Kala nebo škola vaření Chefparade.

Zobrazit celý popis
15 tipů kam za čokoládou
17. listopad 2017 12:00

15 tipů kam za čokoládou

Čokoláda je považována za pochoutku králů i bohů. Její blahodárný vliv na lidský organismus je všeobecně znám již 3000 let. Milujete mléčnou nebo hořkou čokoládu v pevné i tekuté podobě, pralinky a další sladké neřesti? Pak se vydejte společně s našimi 10 tipy do míst, určených právě pro vás – do čokoládoven, pralinkáren a muzeí čokolády. Nejenže se tu o své oblíbené pochoutce dozvíte mnohé, co jste možná netušili, ale navíc ji budete moci i ochutnat... Navíc vám nabídneme i tipy na čokoládové festivaly.