Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Restaurace a kavárny

Restaurace a kavárny celá ČR

Moderní kavárny a restaurace rozmanitých stylů najdete takřka všude, ale kam zamířit, když chcete ochutnat něco opravdu dobrého? Anebo poznat legendární podniky, kde se zrodily tradice českého kavárenství? Poradíme vám; a navíc víme o místech „k sežrání“, která zkrátka musíte vidět na vlastní oči!

Kde nejlépe vaří?  Kam chodí gurmáni a gurmeti? Kde jsou zajímavé food festivaly a degustační menu?

Podobně jako Café Slavia patří mezi slavné pražské kavárny i Café Imperial; ochutnejte menu, které obsahuje to nejlepší z tradiční české kuchyně v moderním stylu. K nejkrásnějším secesním podnikům na světě se řadí Francouzská restaurace v Obecním domě a restaurace karlovarského Grandhotelu Pupp. O tom, že oslnivé chutě a vůně nabízí i český venkov, vás přesvědčí originální směs kávy v Café Fara v Klentnici anebo moderní česká a staročeská kuchyně v restauraci U koně v Klokočné. Poradíme, kde vám připraví dobré jídlo, netradiční kuchyni a kde proniknete do tajemství světového gurmánství!

 

Zobrazit celý popis
Festival Street Food představí v Praze pouliční gastronomii z různých zemí světa
22. srpen 2017 14:00

Festival Street Food představí v Praze pouliční gastronomii z různých zemí světa

Praha 5
Na Smíchovské náplavcese v sobotu 26. 8. 2017 uskuteční již čtvrtý podzimní ročník největší street food přehlídky. Street food je esencí tradice a jednoduchosti v gastronomii. Ochutnat budete moci vietnamské bún cha, izraelský falafel, gruzínské chacapuri, brazilskou caipirinhu, venezuelské arepy, kubánské sendviče, Honkongské bubble vafle, japonské palačinky okonomiyaki, americký hot dog, kanadské poutine nebo třeba mexické taco.