Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Česká kuchyně a regionální produkty

Česká kuchyně a regionální produkty celá ČR

Původní receptury z Čech a Moravy, poctivé suroviny objednávané z blízkého okolí, nabídka jídel podle aktuální sezóny a gastronomie s láskou a zapálením pro věc – to je národní kuchyně. Užijte si pikniky, zámecké a středověké hostiny, alchymistické moučníky zdobené pravým zlatem či mošt z oskeruší!

Silné chutě, pestré variace jídel a nápojů - to je poctivá česká kuchyně! Tipy pro všechny, kteří se rádi vracejí k původní typické gastronomii, která staví na tradici a historii

Na Slovácku ochutnáte marmelády, mošty i pálenku z plodů ovocného stromu s neobvyklým názvem jeřáb oskeruše, do restaurace Angus Steak House Soběsuky se zase vypravte na šťavnaté hovězí steaky. Domácí kuchyni nejlepší kvality si vychutnáte třeba v kutnohorské restauraci Dačický, v Bukovanském mlýně anebo v pražské restauraci Lokál. A kdo touží po mimořádném kulinářském zážitku, ten musí navštívit barokní, freskami zdobenou restauraci na zámku Libice, jejíž nabídka se mění podle ročních období.

Zobrazit celý popis
Vánoční trhy v Kuksu budou již o tomto víkendu
14. listopad 2017 15:00

Vánoční trhy v Kuksu budou již o tomto víkendu

Kuks
Ještě než začnou v obchodech fronty a masová hysterie nad nákupem vánočních dárků, proběhnou v obci Kuks poklidné vánoční trhy. Ty návštěvníkům nabídnou ruční výrobky s vánoční tématikou, náměty na vánoční dárky, horkou medovinu a pohladí po duši koncertem. Navíc můžete využít poslední příležitosti navštívit v tomto roce expozici Hospitálu Kuks od 9 do 16 hodin. Trhy proběhnou o víkendech 18., 19. listopadu a 25., 26. listopadu 2017. Využijte poslední příležitosti k návštěvě hospitalu v této sezóně. Otevřeny budou všechny expozice Hospitalu Kuks od 9:00 do 16:00. Užijte si hospital v netradiční skorozimní atmosféře!
Pohádkové peklo Čertovina u Hlinska

Pohádkové peklo Čertovina u Hlinska

Hlinsko, Východní Čechy
Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Dětenice, Český ráj
Hrad Červený Újezd

Hrad Červený Újezd

Unhošť, Střední Čechy