Úvod > Cestování po ČR > Česká nej > Auto Škoda

Auto Škoda

Průmysl
Jedna z mála evropských automobilek s rostoucími prodeji vozů má v Čechách více než stoletou tradicí. Továrnu založili dva nadšení průkopníci cyklistiky Laurin & Klement. Od opravy a výroby velocipedů přešli na motocykly a jejich slavný vůz „VoituretteA" znamenal v roce 1905 počátek automobilismu v Čechách.
Dnešní podnik Škoda Auto, který v Mladé Boleslavi v roce 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement, patří k několika světovým automobilkám s více než stoletou tradicí. Velký rozvoj nastal zejména v roce 1925 po spojení se strojírenským podnikem Škoda Plzeň a po roce 1991, kdy se Škoda Auto stala čtvrtou značkou koncernu Volkswagen. Příběh značky mapuje Škoda Auto Muzeum, otevřené celoročně a denně, po předchozí domluvě dokonce můžete navštívit i výrobní haly.

Moderní závod, který zabírá téměř polovinu města Mladá Boleslav, nostalgicky využil historický výrobní objekt pro muzejní expozice a restaurátorské dílny automobilových veteránů. Nejvýznamnější průmyslový podnik v České republice a největší český exportér je od roku 1990 součástí koncernu Volkswagen.
Celý popis
3.5.
29.9.
Výstava obrazů a plastik výtvarné skupiny Skoba

Výstava obrazů a plastik výtvarné skupiny Skoba

Jizerní Vtelno, Střední Čechy
29.9.
Svatební inspirace v Hotelu Dvůr

Svatební inspirace v Hotelu Dvůr

Písková Lhota, Střední Čechy
21.6.
1.9.
Od hospody k hospodě...aneb Na jedno do muzea!

Od hospody k hospodě...aneb Na jedno do muzea!

Mnichovo Hradiště, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí