Úvod > Aktuality > Zoo Praha připravila program pro návštěvníky všech věkových kategorií na pololetní prázdniny

Zoo Praha připravila program pro návštěvníky všech věkových kategorií na pololetní prázdniny

Vydáno 1. února 2018 Příroda
Na nadcházející víkend si Zoo Praha připravila zajímavý program pro návštěvníky všech věkových kategorií. V pátek mají školáci pololetní prázdniny a v pražské zoo proběhnou mimořádná komentovaná krmení a setkání u mnoha druhů zvířat. V sobotu lachtan Meloun zahájí olympiádu speciálním vystoupením a oslavíme 5. narozeniny orangutaní slečny Diri. Na neděli se pak mohou těšit všichni milovníci želv.
Návštěvníci pražské zoo si mohou během pololetních prázdnin v pátek 2. února užít pestrý program pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco více o oblíbených druzích zvířat.

Setkání a krmení budou probíhat po celý den v mnoha expozicích:
 • 11.00 Krmení tučňáků – Pavilon tučňáků
 • 12.00 Zvířata v akci – Amfiteátr Rezervace Bororo
  Ukázky tréninku zvířat aneb naše zvířata předvedou své nabyté dovednosti, které se naučily za pololetí.
  Po vystoupení budou připraveny drobné dárky v podobě pexesa, omalovánek, samolepek či pohledů pro všechny školáky, kteří vystoupení navštíví.
 • 12.30 Setkání u slonů indických – Údolí slonů
 • 13.30 Setkání u goril – Pavilon goril
 • 13.30 Vystoupení lachtanů jihoafrických – expozice lachtanů
 • 14.00 Krmení kočkovitých šelem – Pavilon šelem a plazů
 • 15.00 Krmení orangutanů – Indonéská džungle
 • 15.30 Setkání u žiraf – Africký dům

V sobotu 3. února můžete do zoo zavítat na program Olympiáda začíná v zoo. Letošní zimní olympijské hry budou v Zoo Praha zahájeny v 13.30 lachtanem Melounem, který si pro tuto příležitost připravil speciální vystoupení. V něm předvede jak samotnou sportovní přípravu, tak i mnoho disciplín, a možná, že dokonce získá za své výkony vytouženou medaili. V tento den také v zoo oslaví 5. narozeniny Diri, orangutana sumaterského. Dárek jí předají v 15.00 v Indonéské džungli. Zájemci se mohou dozvědět mnoho informací o ochraně tohoto druhu na informačním stánku (od 10.00 do 15.00).

Neděle 4. února bude patřit chovatelům a jejich želvím mazlíčkům. Tradiční cyklus přednášek v rámci Dne chovatelů želv povedou odborníci na slovo vzatí – Petr a Nataša Velenští. Pokud máte otázky vztahující se k chovu želv nebo si chcete poslechnout nejnovější poznatky, zastavte se od 9.30 do 16.00 ve Vzdělávacím centru.

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Stezka nad pražskou Zoo vede od voliéry dravců po rozhlednu Obora. Cestou vás uchvátí netradiční výhledy na Prahu, zajímavá je také geologická expozice přibližující zajímavé prostředí, kterým stezka prochází.

Zooškola pro dospělé - Zbavte se fóbií v zoo Praha

Zooškola pro dospělé - Zbavte se fóbií v zoo Praha

Máte strach z hadů nebo pavouků a chtěli byste mu čelit? Pak je tento den určen právě vám! Nutno předem objednat na zooskola@zoopraha.cz.

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.