Úvod > Aktuality > Zoo Praha má důvody k velkým oslavám

Zoo Praha má důvody k velkým oslavám

Vydáno 3. února 2016 Příroda
Víkend bude v Zoo Praha ve znamení velkých narozeninových oslav. Své třetí narozeniny oslaví dvě významná mláďata pražské zoo – samička orangutana Diri a sloní slečna Sita. V pražské zoo slaví také další chovatelský úspěch. V lednu se tu narodilo mládě mravenečníka velkého, jednoho z nejbizarnějších savců na Zemi. Pro Zoo Praha je to první narozené mládě mravenečníka v historii jejich chovu.
Na mládě mravenečníka velkého je opravdu výjimečný pohled. Vypadá jako miniatura svých rodičů a několik prvních týdnů tráví na zádech své matky. Když se tedy návštěvníci pozorně zaměří na samici Ellu, uvidí malého mravenečníka, jak se jí pevně drží.

Návštěvníci pražské zoo ho mohou zahlédnout od pátku 5. února v expozici mravenečníků velkých, která je umístěna v blízkosti pelikánů u bývalého pavilonu velkých savců. Matka s mládětem zatím tráví většinu času v porodním boxu, který ještě nějakou dobu zůstane zakrytý.  Lze je zahlédnout, když Ella přejde do vedlejší expozice, kde kolem poledne dostává krmení.

Sobotní dopoledne bude patřit malé samičce slona indického Sitě. Setkání u slonů proběhne ve vnitřní expozici v Údolí slonů od 11:00. Pro Situ i celé sloní stádo chovatelé připraví dárek v podobě velkého zeleného dortu.

14:30 v pavilonu Indonéská džungle u expozice orangutanů sumaterských proběhne oslava narozenin samičky orangutana Diri. Do expozice budou pro orangutany připraveny dárky, které si před zraky návštěvníků užije celá orangutaní rodina. V rámci programu budou také odhaleny nové informační panely zabývající se problematikou palmového oleje.

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Zimní komentovaná krmení v zoo Praha

Zimní komentovaná krmení v zoo Praha

Zoo Praha je otevřena po celý rok denně. Program probíhá jen za hezkého počasí! Výjimky jsou uvedeny.