Úvod > Aktuality > Zoo Děčín hlásí první letošní přírůstek!

Zoo Děčín hlásí první letošní přírůstek!

Vydáno 19. února 2016 Příroda
Už týden se děčínská zoologická zahrada raduje z prvního letošního přírůstku. Je jím mládě outloně malého, malé poloopice, kterou mají návštěvníci možnost vidět v Expozici Rajské ostrovy.
Mládě se narodilo 11. ledna po 193 dnech březosti, porod proběhl bez komplikací a matka se o něj vzorně stará. Už týden po porodu není mládě na matce tak závislé, aby se muselo neustále držet jejího břicha. Samice jej s klidem nechává odložené na větvi, zatímco se sama krmí.

Novorozenci vypadají jako miniatury dospělých.   Zajímavostí tohoto odchovu je, že samice doposud rodila pouze jen dvojčata, která jsou u outloňů velkou vzácností. Letošní mládě je jejím prvním jedináčkem. O mládě se bude matka starat přibližně 9 měsíců.    

Outloni malí jsou živočichy aktivními v noci, což na ně prozrazují výrazně velké oči. Proto i v Expozici Rajské ostrovy je mohou návštěvníci pozorovat v expozici s obráceným režimem dne. Ve dne mají zhasnuto, aby je lidé viděli při aktivitách jako je krmení, šplhání po větvích nebo krmení mláděte. V noci jim naopak ošetřovatelé rozsvěcí, čímž imitují den, který zvířata prospí.
 
Zoo Děčín - jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín - jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Zoo Děčín - unikátní expozice Rajské ostrovy

Zoo Děčín - unikátní expozice Rajské ostrovy

Unikátní expozice s velkým akváriem, která nemá v našich končinách obdoby. Celkem 4 patra nové zrekonstruované budovy nabízí návštěvníkům pohled na vybrané světové oblasti, jejich faunu i floru. Představuje ohrožené druhy plazů, obojživelníků, ryb a bezobratlých.

Další aktuality

18.4.
2018
České Švýcarsko vítá novou sezónu

České Švýcarsko vítá novou sezónu

Severozápadní Čechy | Příroda
16.4.
2018
Děčínská zoo zahájí v sobotu 69. návštěvnickou sezonu

Děčínská zoo zahájí v sobotu 69. návštěvnickou sezonu

Severozápadní Čechy | Příroda