Úvod > Aktuality > Zlín Design Weekend odstartuje o víkendu

Zlín Design Weekend odstartuje o víkendu

Vydáno 4. prosince 2017 Kultura
Netradiční přehlídka autorské tvorby s možností zakoupení originálních dárků od mladých designérů proběhne ve dnech 9. a 10. prosince v přízemních prostorách zlínského zámku. Vstup pro návštěvníky Zlín Design Weekendu bude zdarma.
Zlín designZlín Design Market se již v minulých letech stal místem pro nákup originálních, ručně vyráběných dárků nejen pod vánoční stromek. Veřejnosti se opět otevírají oživené prostory zlínského zámku s příjemnou a přátelskou předvánoční atmosférou jedinečným způsobem prostoupenou současným designem.

Projekt je určen pro širokou veřejnost napříč všemi věkovými kategoriemi. Každý se může zapojit do tvůrčí a kreativní činnosti v podobě připravených workshopů nebo navštívit výstavy. Letos budete mít  jedinečnou možnost zhlédnout výběr z tvorby skláře a sochaře Petra Stanického a interaktivní výstavu Orbis Pictus Play.
 

Zlín jako město designu

zlín design jiřičnáZlín je městem, kde působila řada významných designérských osobností jako Vincenc Makovský, Zdeněk Kovář a mnoho dalších, kteří stáli u samého zrodu výtvarného dění nebo se stali světovými špičkami v oblasti průmyslového designu. Významnou designérkou působící ve Zlíně byla také Libuše Niklová, která se stala ikonou českého designu a zapsala se do dějin zásadním způsobem. Její fantazie a originalita předčila tehdejší produkci hraček a ovlivnila nejedno dětské srdce. Vytvořila několik legendárních hraček, které jsou dodnes vyráběny. Vytvářela vše od estetického návrhu až po realizaci pomocí nové technologie, která jí umožnila důvtipné vynálezy.
Orbis Pictus Play Zlín (1)

Orbis Pictus Play Zlín

Projekt Orbis Pictus Play aneb Brána do světa tvořivé lidské fantazie autorů Jiřího a Radany Waldových je mezinárodní projekt putovních výstav a doprovodných akcí, umělecky koncipovaných Petrem Niklem ve spolupráci s dalšími vizuálními umělci z České republiky i ze zahraničí.

Galerie Václava Chada ve Zlínském zámku

Galerie Václava Chada ve Zlínském zámku

Galerie Václava Chada si klade za cíl vyplnit mezeru mezi státními galeriemi v regionu, a soukromými komerčními galeristy, nejen ve Zlíně. Ctitelé výtvarného umění se zde mohou seznámit s moderním uměním V. Chada i dalšími zajímavými tvůrci.

Další aktuality

18.10.
2018
Nejmenší pálenici na světě najdete ve Vlčnově

Nejmenší pálenici na světě najdete ve Vlčnově

Východní Morava | Kultura
17.10.
2018
Hostýn zažije Mysliveckou svatohubertskou pouť

Hostýn zažije Mysliveckou svatohubertskou pouť

Východní Morava | Kultura
14.9.
2018
Děti rozzáří Luhačovice písní a tancem

Děti rozzáří Luhačovice písní a tancem

Východní Morava | Kultura