Úvod > Aktuality > Plumlovské verbování láká na středověký program

Plumlovské verbování láká na středověký program

Vydáno 23. srpna 2019 Památky
Výjimečná historická akce čeká Plumlov 24. a 25. srpna 2019 – zámek bude plný šermířů, tanečnic a mušketýrů! Prohlédnete si středověká vojenská ležení, výstroj i výzbroj šermířů a čekají vás i nelítostné boje... Těšit se můžete také na kejklíře, středověkou hudbu a ukázky tanců, výcvik dravých ptáků, lukostřelbu, řemeslníky i dobovou gastronomii. Celodenní program bude probíhat v oba víkendové dny. Pro děti budou připravené také prohlídky pohádkových sklepů.
Plumlovské verbováníDominantou Plumlova je stejnojmenný zámek, který v letech 1680–1690 budoval Jan Adam z Lichtenštejna, tehdejší majitel panství. V průběhu celého roku se na zámku v Plumlově koná několik desítek akcí. Své publikum si zde našly také šermířské programy. A právě jednou z nejlákavějších akcí sezóny bude Plumlovské verbování, které se koná v sobotu 24. a neděli 25. srpna 2019.oj: https://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/plumlovsky-zamek-laka-na-sermirsky-vikend-mame-pro-vas-vstupenky-20180806.html

O víkendu se na Plumlov z blízka i daleka sjedou ti nejlepší válečníci a žoldnéři Tartas, Taurus a Alternus. Uvidíte jejich dobová ležení, výstroj, výzbroj a umění nelítostného boje temného středověku.

Dále vás čekají ukázky střelných a palných zbraní středověku se spolkem Kirri, tanečnice exotického orientu Nyx, ukázky sokolnického umění s dravými ptáky a dobová hudba skupiny Subulcus. Nebudou chybět ani stánky s řemesly a občerstvením.

Na zámku si prohlédnete historické interiéry se sbírkami keramiky, zbraní a nábytku (trasa 1). Děti se určitě rády zúčastní komentované prohlídky dvou podlaží zámeckých sklepů s výkladem příběhů a bájí o Plumlově a jeho okolí (trasa 2). Během Plumlovského verbování však nebude vycházet třetí prohlídkový okruh (nikdy nedokončené prostory  4. a 5. patra zámku a zámecké půdy).
Zámek Plumlov

Zámek Plumlov

Zámek se nachází v rekreační oblasti Plumovská přehrada, nad kempem Žralok. Pořádá řadu akcí - prohlídky zámku, výstavy, koncerty hudebních skupin a jiné kulturní akce. V zámku je také pohádkové sklepení a dokonce fitness centrum.

Plumlovská přehrada

Plumlovská přehrada

Plumlovská přehrada byla vybudována na řece Hloučele z důvodu zamezení povodňových průtoků na dolním toku. Od středověku povodněmi trpěly převážně Stichovice s Mostkovicemi, ale i samotné město Prostějov, díky pravému ramenu Hloučely.

Další aktuality

9.9.
2019
Oslavte Dny evropského dědictví 2019 na moravském hradě Šternberk

Oslavte Dny evropského dědictví 2019 na moravském hradě Šternberk

Střední Morava a Jeseníky | Památky
4.9.
2019
Velkolepé svátky historie, umění a architektury oživují Olomouc

Velkolepé svátky historie, umění a architektury oživují Olomouc

Střední Morava a Jeseníky | Památky
31.7.
2019
Olomouc: bohatá tabule zážitků z úrodné Hané

Olomouc: bohatá tabule zážitků z úrodné Hané

Střední Morava a Jeseníky | Památky