Úvod > Aktuality > Zámek v Náměšti bude slavit svatbu

Zámek v Náměšti bude slavit svatbu

Vydáno 17. května 2017 Životní styl
V sobotu 20. května 2017 ožije zámek v Náměšti nad Oslavou svatebním ruchem a veselím. Útulného prostředí a zámecké pohostinnosti opět využije druhý ročník svatebního veletrhu nazvaného Svatba na zámku. Přehlídku svatebních šatů, šperků, květinových vazeb či cateringových služeb završí skutečná svatba v zámeckém parku. Výjimečnost akce spočívá v podpoře handicapovaných lidí.

Zámek v Náměšti nad OslavouOpět po roce se na zámku v Náměšti nad Oslavou uskuteční svatební veletrh, do jehož organizace i programu se aktivně zapojí i handicapovaní spoluobčané hlavního pořadatele Občanského sdružení Míša & Míša.

Program bude složen z módních přehlídek svatebních šatů, ukázek účesů, líčení či hudebních vystoupení.

Zahájením veletrhu bude v pravé poledne zámeckém parku opravdová svatba handicapované nevěsty a jejího snoubence, kterým pořadatelé veletrhu a vystavovatelé připravují nejen svatební obřad, ale i další překvapení k jejich výjimečnému dni.

Upozornění: v pátek 19. května bude z důvodů přípravy veletrhu uzavřena prohlídková trasa Reprezentační prostory, prohlídková trasa Apartmán hraběte Haugwitze bude v tento den přístupná bez omezení v běžné návštěvní době. V sobotu 20. května bude běžný návštěvnický provoz pouze na trase Apartmán hraběte Haugwitze v čase od 9.00 do 12.00 hodin, trasa Reprezentační prostory bude přístupná pouze v čase 13.00 – 18.00 hodin jako součást návštěvy veletrhu.

Barokní most v Náměšti nad Oslavou -  jeden z nejstarších mostů na Moravě

Barokní most v Náměšti nad Oslavou - jeden z nejstarších mostů na Moravě

Náměšťský barokní kamenný most bývá nazýván "malý moravský Karlův". Po Karlově mostě jde totiž o největší most v ČR s nejbohatší sochařskou výzdobou. Na Moravě není most, který by se mu bohatostí výzdoby rovnal.

Zámek Náměšť nad Oslavou

Zámek Náměšť nad Oslavou

Zámek v Náměšti nad Oslavou, postavený na levém břehu řeky Oslavy, patří mezi významné doklady renesančního stavitelství na Moravě. Původní hrad ze 13. st. byl moravskými pány ze Žerotína přebudován v létech 1565-1578 na honosné renesanční sídlo, které se zachovalo v téměř nezměněné podobě dodnes.

Další aktuality