Úvod > Aktuality > Zámek v Benešově nad Ploučnicí otevírá už tuto sobotu

Zámek v Benešově nad Ploučnicí otevírá už tuto sobotu

Vydáno 16. března 2017 Památky
Po několikaměsíční zimní přestávce se během března opět otevřou brány Státního zámku v Benešově nad Ploučnicí. Veřejnosti se brány zámku v letošním roce poprvé otevřou v sobotu 18. března. Prohlídky se v březnu konají pouze o víkendech a v pevně stanovených časech. Ve všední dny je zámek přístupný pouze pro předem objednané skupiny nad 5 osob.
Benešov nad ploučnicíStátní zámek Benešov nad Ploučnicí v současné době finišuje s generálním úklidem obou zámeckých budov. Důkladné očisty se tak dočkaly například lovecké pušky, ale i helmice, pancíře a pušky z období  Třicetileté války. Do rukou odborníků odeslali z Benešova nad Ploučnicí i veškeré cínové nádobí.

Prohlídky Dolního zámku začínají vždy v 11:00 a ve 13:30, prohlídky Wolfova paláce vždy ve 12:00  a ve 14:30 a Horního zámkuve 12:45 a v 15:15. V dalších měsících bude zámek přístupný denně, dle platného návštěvního řádu.

I na letošní turistickou sezonu chystá zámek hned několik novinek. Obrazová galerie v Horním zámku se rozroste o díla v životní velikosti, rodová galerie bude rozšířena i o spřízněný rod Thun-Hohenstein-Salm-Reifferscheid. Obrazy členů rodu Thun-Hohenstein mohli návštěvníci benešovských zámků spatřit už i v loňském roce, ale jen po omezenou dobu a navíc v omezeném prostoru. Expozice v Dolním zámku i Wolfovo paláci bude navíc rozšířena o další lovecké trofeje a bohatě zdobené lovecké pušky.
Zámecký komplex Benešov nad Ploučnicí - saská renesance

Zámecký komplex Benešov nad Ploučnicí - saská renesance

V Benešově nad Ploučnicí se dochoval velmi významný komplex dvou oddělených samostatných zámeckých celků - Horního a Dolního zámku, k nimž můžeme připojit ještě třetí doklad jedinečné renesanční architektury, přilehlý farní kostel Narození Panny Marie.

Další aktuality

17.4.
2018
Pět zajímavostí, co nevíte o Řípu

Pět zajímavostí, co nevíte o Řípu

Severozápadní Čechy | Památky
12.4.
2018
Do Litoměřic za vínem, zábavou a skvělými vyhlídkami

Do Litoměřic za vínem, zábavou a skvělými vyhlídkami

Severozápadní Čechy | Památky