Úvod > Aktuality > Zámek v Benešově nad Ploučnicí otevře o měsíc dříve

Zámek v Benešově nad Ploučnicí otevře o měsíc dříve

Vydáno 9. února 2016 Památky
Už za za měsíc, tedy v sobotu 5. března, se turistům otevře brána Státního zámku Benešov nad Ploučnicí. Zámek otvírá letos o měsíc dříve, chce tak vyjít vstříc nedočkavým návštěvníkům. Stejně jako v loňském roce bude zámek otevřen celotýdenně, tedy i v pondělí.
Benešov nad PloučnicíZámecké budovy v Benešově nad Ploučnicí budou prozatím zpřístupněny pouze v sobotu a neděli a prohlídky se uskuteční v pevně stanovených časech. V pracovní dny mohou turisté zámek navštívit pouze předem objednané skupiny čítající více jak pět osob. Od dubna bude zámek zpřístupněn už dle klasického návštěvního řádu.

Březnové soboty a  neděle bude Dolní zámek přístupný vždy v 11.00 a ve 13.30 hodin, Horní pak v 12.15 a ve 14.45 hodin.

V Benešově nad Ploučnicí se dochoval velmi významný komplex dvou oddělených samostatných zámeckých celků - Horního a Dolního zámku, k nimž můžeme připojit ještě třetí doklad jedinečné renesanční architektury, přilehlý farní kostel Narození Panny Marie. Všechny  tři stavby spojuje míšeňský šlechtický rod Salhausenů, který přišel  do  Čech  na  počátku 16.století a v duchu saské renesance zde rozvinul významné stavební aktivity.
Zámecký komplex Benešov nad Ploučnicí - saská renesance

Zámecký komplex Benešov nad Ploučnicí - saská renesance

V Benešově nad Ploučnicí se dochoval velmi významný komplex dvou oddělených samostatných zámeckých celků - Horního a Dolního zámku, k nimž můžeme připojit ještě třetí doklad jedinečné renesanční architektury, přilehlý farní kostel Narození Panny Marie.

Další aktuality

31.3.
2017
Zámek Děčín zve na novou sezonu do zámeckých zahrad

Zámek Děčín zve na novou sezonu do zámeckých zahrad

Severozápadní Čechy | Památky
31.3.
2017
Krásný Dvůr láká první letošní návštěvníky

Krásný Dvůr láká první letošní návštěvníky

Severozápadní Čechy | Památky