Úvod > Aktuality > Zámek Libochovice se veřejnosti otevře už v sobotu 24. března

Zámek Libochovice se veřejnosti otevře už v sobotu 24. března

Vydáno 22. března 2018 Památky
Každý březnový víkendový den od soboty 24. března bude možné navštívit barokní zámek Libochovice v malebné krajině dolního Poohří lemované romantickými kopci Českého středohoří. V březnu bude otevřený také na Velikonoce od 30. března do 2. dubna, a to vždy od 9:00 do 15:00 hodin.
Zámek LibochoviceStátní zámek Libochovice otevře své brány pro návštěvníky již o víkendu 24. a 25. března 2018. Na zámku je umístěna klasická interiérová expozice, představující průřez jednotlivými historickými slohy a styly. Instalace obsahuje bohaté sbírky porcelánu, kolekce vzácných nástěnných  tapiserií a obrazů.

Na výzdobě interiérů a hlavního tzv. Saturnova sálu procházejícího dvěma patry se podíleli italští štukatéři i sochař Jan Brokoff. Zámek je významný i jako rodiště proslulého českého vědce Jana Evangelisty Purkyně, má zde také samostatnou expozici. Jeden z okruhů nabízí návštěvníkům unikátní prohlídku rozsáhlých sklepních prostor, nacházejících se jak pod zámkem, tak pod částí nádvoří.

Páv v zahraděPři zámku se nalézá rozsáhlý park, skládající se z francouzské zahrady s pravidelně tvarovanými dřevinami a z přírodně krajinářského parku s mnoha dendrologickými zajímavostmi. Návštěvníkům se v zahradách předvádějí také zdejší pávi, a to jak barevní, tak i bílí. Každé jaro jsou na zámek zváni příznivci bonsají, pro které je i letos na konci dubna připravena výstava.

Zámek Libochovice je vyhledávaným turistickým cílem pro svoji romantickou polohu na břehu řeky Ohře v pozadí se zříceninou hradu Hazmburk a vulkanickými kopci Českého středohoří (hrad se otevře příchozím až v dubnu).
Zámek Libochovice s expozicí J. E. Purkyně

Zámek Libochovice s expozicí J. E. Purkyně

Zámek Libochovice se nachází v malebné krajině dolního Poohří lemované romantickými kopci Českého středohoří. Zámek patří mezi nejvýznamnější raně barokní stavby v Čechách. Jeho stavitelem byl italský stavitel Antonio della Porta v letech 1683 - 1690.

Zámecký park Libochovice

Zámecký park Libochovice

V malebné krajině lemované romantickými kopci Českého středohoří se nachází město Libochovice. Toto nenápadné místo nabízí návštěvníkům krásný barokní zámek, na kterém se podílel italský stavitel Antonio della Porta a nejen to. Součástí areálu je také zahrada á la Versailles.

Národní cyklotrasa po cyklostezce Ohře - na kole z Bavorska do Čech

Národní cyklotrasa po cyklostezce Ohře - na kole z Bavorska do Čech

Lehká trasa bez většího převýšení v délce 110 km a vede přes regiony Chebsko, Sokolovsko, Karlovarsko a Ostrovsko. Cyklostezka Ohře navazuje na Valdštejnovu cyklostezku v Bavorsku označenou jako Wallenstein-Radweg.

Další aktuality