Úvod > Aktuality > Zámek Krásný Dvůr slaví Pohádkové Velikonoce

Zámek Krásný Dvůr slaví Pohádkové Velikonoce

Vydáno 20. března 2016 Zážitky
V době, kdy se jiné hrady a zámky teprve probouzejí ze zimního spánku, to v Krásném Dvoře už žije.
sobotu 26. března se na zámku Krásný Dvůr totiž slaví Pohádkové Velikonoce. Při akci jako stvořené pro rodiny s dětmi si od 10.00 do 16.00 hodin užijete jarmark a loutková představení, bude fungovat Pohádková škola a šikovné ruce se mohou zabavit v nejrůznějších výtvarných dílnách – třeba při malování na textil, dřevo či keramiku, při plstění, výrobě svíček, pletení náramků, zdobení vajíček a perníčků nebo pletení pomlázek.

Můžete se těšit na pohádky: Nešťastný šafářův dvoreček a Jak šel Kuba do světa v podání Divadla Kapsa. Během dne se Vám představí tři výrazní plzeňští písničkáři: Michal Willie Sedláček, Hynek Kočí a Leny Lászlová s programem Tři barvy folku. Překvapením dne bude mladý, talentovaný zpěvák, houslista a kytarista Jakub Machulda. Na velikonočním jarmarku vás potěší prodej tradičního velikonočního pečiva. Děti si budou moci uplést vlastní pomlázku a potom absolvovat netradiční prohlídku s novým dětským malovaným průvodcem. 

Vstupné na akci: 40 Kč dospělí, 40 Kč děti, děti do 6 let zdarma. 

Vstupné na prohlídku zámku s "pastelkou": 30 Kč dospělí, 80 Kč děti (včetně obrazového průvodce zámkem).  A samozřejmě k posezení a ochutnání nejrůznějších dobrot zve i zámecká cukrárna.

 

V hlavní roli park

Tak jako jiná šlechtická sídla i Krásný Dvůr zprvu střídal majitele, ale vše skončilo rokem 1649. Tehdy jej koupili Černínové a v jejich držení zámek zůstal až do roku 1945. Právě Černínové dali zámku dnešní podobu – a společně s nimi samozřejmě osobní stavitel Františka Josefa Černína, barokní architekt František Maxmilián Kaňka, mimo jiné autor slavné Vrtbovské zahradyPraze na Malé Straně.

Koncem 18. století nechal Jan Rudolf Černín kromě dalších vylepšení přeměnit blízkou rozsáhlou oboru v anglický park. Říká se, že park v Krásném Dvoře připomíná Lednicko-valtický areál; při procházce totiž podobně jako v parkově upravené krajině kolem Lednice a Valtic objevíte řadu romantických staveb, ovlivněných antickými a středověkými vzory, například gloriet, Panův templ, Čínský pavilon, obelisk, rozhlednu či románskou bránu.

Zámek a park v Krásném Dvoře si oblíbili čeští filmaři; mohli jste je vidět například ve filmech Konec starých časů či Jak básníkům chutná život, To horké léto v Marienbadu a v několika pohádkách.
Zámek Krásný Dvůr

Zámek Krásný Dvůr

Barokní rezidence s klasicistními prvky, zámek Krásný Dvůr, je spojen s jménem jednoho z předních šlechtických rodů 18. století, rodem Černínů z Chudenic. Prohlédnout si můžete jak interiéry zámku, tak zámecký park s průvodcem a dozvědět se mnoho zajímavostí z historie parku.

Další aktuality

13.4.
2018
Na zámku ve Velkém Březně se bude mlsat

Na zámku ve Velkém Březně se bude mlsat

Severozápadní Čechy | Zážitky
30.3.
2018
Romantická Švestková dráha je opět v provozu

Romantická Švestková dráha je opět v provozu

Severozápadní Čechy | Zážitky
4.3.
2018
České značky: Mikulášovice, Mikov a slavný nůž rybička

České značky: Mikulášovice, Mikov a slavný nůž rybička

Severozápadní Čechy | Zážitky