Úvod > Aktuality > Zámek Hrubý Rohozec zahajuje sezonu již tento víkend

Zámek Hrubý Rohozec zahajuje sezonu již tento víkend

Vydáno 21. března 2017 Památky
Poslední březnový víkend otevře své brány zámek Hrubý Rohozec obklopený anglickým parkem. V zámku si prohlédnete více jak třicet bohatě zařízených místností, které dříve sloužily jako reprezentační a obytné pokoje příslušníků původem francouzské hraběcí rodiny Des Fours Walderode. Prokážete-li se na Hrubém Rohozci vstupenkou ze zámku Sychrov, hradu Trosky, ZOO Dvůr Králové nebo ZOO Liberec, zaplatíte místo plného vstupného snížené vstupné.
Zámek Hrubý Rohozec zve návštěvníky do svých prostor již tento víkend, tedy 25. a 26. března a to od 10.00 do 15.00 hodin.

Návštěvníci si mohou vybrat I. prohlídkový okruh, což jsou reprezentační prostory (jídelna, velká a malá knihovna, apartmá hraběnky, hraběte, zámecká kaple), nebo II. okruh, což jsou prostory II. patra zámku, které sloužily jednak k ubytování příbuzných při návštěvách, ale také dětské pokoje hraběcích synů či návštěvníky velmi oceňovaný tzv. modrý salon. Při zakoupení prohlídky obou okruhů je návštěvníkům poskytnuta sleva na vstupném. Přímo v objektu je také kavárna, kde je možno se občerstvit.

Trvale zpřístupněný je v okolí zámek Sychrov, který zve návštěvníky na prohlídkovou trasu A, nebo také Betlém Hlinsko.
Zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec, obklopený nevelkým anglickým parkem, nabízí svým návštěvníkům prohlídku více jak třiceti bohatě zařízených místností, které dříve sloužily jako reprezentační a obytné pokoje příslušníků původem francouzské hraběcí rodiny Des Fours Walderode.

Zámecká kavárna na Hrubém Rohozci

Zámecká kavárna na Hrubém Rohozci

Zámecká kavárna svým návštěvníkům nabízí příjemné posezení na nádvoří, či uvnitř zámku, se širokým výběrem nápojů a drobného občerstvení. Dále nabízí zapůjčení piknikových dek a her do zámeckého parku.

Další aktuality