Úvod > Aktuality > Zámek Holešov otevírá sezonu podvečerní prohlídkou

Zámek Holešov otevírá sezonu podvečerní prohlídkou

Vydáno 12. dubna 2018 Památky
Zámek v Holešově přivítá turisty a novou sezónu podvečerní prohlídkou v duchu večerníčkových seriálů a pohádek. Ta se bude konat už v sobotu 14. dubna od 15:00 do 19:00 hodin. Sami nebo s kostýmovanými průvodci si během jednoho večera prohlédnete interiéry zámku. V každém sále budou na děti a rodiče čekat postavy z jiné pohádky.
Zámek HolešovSezona 2018 na zámku v Holešově nabídne pestrý kulturně-společenský program. Zámek oficiálně otevře v sobotu 14. dubna podvečerní prohlídkou v duchu večerníčkových seriálů a pohádek. Podvečer v zámeckých prostorách nabídne soutěže, zábavu, klaunskou show s balonky, na nádvoří dobový kolotoč a doprovodný program. Noční prohlídka se koná od 15 do 19 hodin.

V pohádkovém zámku potkáte například králíky z klobouku, pejska a kočičku, Popelku nebo Pata a Mata. Soutěžní putování barokním zámkem bude probíhat od přízemní sala terreny až po první patro. V každém sále čekají na děti a rodiče postavy z jiné pohádky. Děti, které projdou všechna stanoviště a splní úkoly, budou na závěr odměněny. Součástí noční prohlídky bude také klaunská show s balónky a tvůrčí dílničky. Na zámeckém nádvoří čeká na nejmenší dobový kolotoč a doprovodný program. Pro rodiče budou připraveny stánky s občerstvením.
 

Co se bude letos na zámku dít?

HolešovVedle tradičních akcí jako je festival židovské kultury nebo bleší trhy jsou naplánovány koncerty, divadla a talkshow. Nabídce bude vévodit výstava Jiřího Uprky, jehož obrazy v Holešově visely už před devíti lety. Významný výtvarný projekt tehdy na nově zrekonstruovaném zámku odstartoval tradici velkých výstav a raritou bylo devatenáct pastelů ze série „Kožuchy". Tyto kresby sloužily jako předlohy pro slavný grafický soubor, který vyšel i knižně, a jsou majetkem Městského kulturního střediska Holešov. To se k autorovi v této významný rok symbolicky vrací jako k jedné ze svých nejúspěšnějších výstav. V roce 2018 představí obdobnou kolekci jako v roce 2009 včetně slavných pastelů. Uprkovo dílo vystaví Zámecká galerie od června do září 2018.

Věra MartinováDalší výstavy jsou plánovány především k výročí 100 let republiky a některé budou mít i open air variantu v zámecké zahradě. Z hudební nabídky na rok 2018 je možné jmenovat například koncert Věry Martinové, která 18. dubna vystoupí ve Velkém sále.

Z divadelních představení se letos veřejnost může těšit na Fridu Kahlo v podání Světlany Nálepkové nebo talkshow Jiřího Krampola. Za dětmi přijede Michal na hraní. V létě se opakuje promítání filmů s kinematografem bratří Čadíků, který loni v Holešově hostoval poprvé a byl úspěšný.
Zámek v Holešově s hvězdárnou

Zámek v Holešově s hvězdárnou

Přijďte navštívit překrásný barokní zámek Holešov. Budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si překrásné zrekonstruované i nezrekonstruované historické prostory zámku. Uvidíte také zámeckou hvězdárnu, ve které vás uvítá hvězdář v barokním kostýmu jako průvodce, je zde také studovna.

Černá kaple v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Holešově

Černá kaple v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Holešově

Unikátní Černá kaple v Chrámu Nanebevzetí Panny Marie byla postavena nad hrobkou rodu Rottalů a patří k nejvýznamnějším holešovským kulturním památkám. Černou se nazývá proto, že tato barva v kontrastech převládá při výzdobě, jež je kombinací imitovaného černého a šedého mramoru stěn.

Holešovský quest Po stopách předků - netradiční putování po památkách v Holešově

Holešovský quest Po stopách předků - netradiční putování po památkách v Holešově

Zahrajte si zábavnou hru "Po stopách předků", která vás netradiční formou provede po holešovských památkách. Hrát může úplně každý, tak neváhejte a pojďte se pobavit s rodinou či přáteli!

Malé muzeum kovářství Holešov

Malé muzeum kovářství Holešov

V zámecké Zemanově kovárně v Holešově je otevřená nová expozice Malého muzea kovářství. Prohlídka muzea se skládá ze tří odlišných částí, ve kterých se návštěvníci dozvědí něco z historie kovárny, dále o tradici kovářství v Holešově a prohlédnou si i předměty lidové kultury dvou sousedících regionů.

Festival židovské kultury Ha-Makom v Holešově

Festival židovské kultury Ha-Makom v Holešově

V Holešově bude opět probíhat tradiční Festival židovské kultury Ha-Makom.

Letní škola barokní hudby 2018 Holešov

Letní škola barokní hudby 2018 Holešov

LŠBH je typem workshopu, který je zaměřen na provádění vokálně instrumentálních děl starších slohových období, zejména baroka, ve stylu poučené interpretace staré hudby. Praktická výuka je rozšířena o řadu přednášek a podnětných rozhovorů o lidech a s lidmi pohybujícími se v oblasti staré hudby.