Úvod > Aktuality > Šumava láká lyžaře na dobré sněhové podmínky

Šumava láká lyžaře na dobré sněhové podmínky

Vydáno 15. ledna 2016 Zimní sporty
Lyžařským areálům na jihu Čech se v posledních dnech blýská na lepší časy. Lipno opět zasypává sníh a dnešní jízda na prašanu vás jistě potěší. Kdyby jste chtěli vědět něco o technice, která si umí se sněhem na sjezdovkách poradit, zarezervujte si na recepci lyžařské školy prohlídku sněžné techniky. Dnes od 13:30 se vám na vrcholu Kramolína kromě této techniky představí i Horská služba s jejich prací.
Na Lipně dokázali vyrobit díky dobrému zasněžovacímu systému dostatečné množství sněhu, také proto je zde možné i noční lyžování, které zde probíhá až do 21 hodin. Pro děti jsou připravené svahy na bobování i sáňkování. V sobotu na vás ve Fox parku čeká Foxův kamarád klaun Ronald McDonald´s, který bude Foxovi pomáhat při odpolední zábavě.  Lyžování mohou turisté kombinovat s výstupem na Stezku korunami stromů nebo s návštěvou Aquaworldu Lipno.

Na Zadově na sjezdovkách tak leží až 40 centimetrů sněhu. Pro běžkaře je upravená stopa Zadov - Pláně v délce 20 km. A lyžuje se i večer - večerní lyžování probíhá denně mimo pondělí od 18 do 21 hodin. Turisty do areálu denně vozí místní skibus, od 15. 1. 2016 jezdí z Písku.
Šumavská magistrála - bílou stopou Šumavou

Šumavská magistrála - bílou stopou Šumavou

Lyžařská Šumavská magistrála protíná napříč celou Šumavu. Propojuje Šumavu od Železné Rudy až k Lipnu a vede nejznámějšími a nejkrásnějšími kouty Šumavy. Celkem lze po ní pohodlně ujet až 140 km.

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Skipark Frymburk - rodinné lyžování na Lipně

Skipark Frymburk - rodinné lyžování na Lipně

Skipark Frymburk je areálem s klidnou atmosférou, jehož služby uvítají především rodiny s dětmi. Hlavním tahákem je zde dětské hřiště s pohyblivými koberci.

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.