Úvod > Aktuality > Zábavní areály a farmy: z Prahy vám bude stačit necelá hodina…

Zábavní areály a farmy: z Prahy vám bude stačit necelá hodina…

Vydáno 18. května 2017 Zážitky
…a jste tam a dál už se můžete jen bavit a hrát si – sami nebo s dětmi, to záleží jen na vás. A samozřejmě na výběru místa, protože někde jsou zkrátka děti na prvním místě. Počítejte každopádně s tím, že na většině míst strávíte celý den a čas vám uteče tak rychle, že tomu sami nebudete věřit.

Trasa 50 km, autem 42 minut: Park Mirakulum

Už pátou sezonu letos zahájil Park MirakulumMilovicích; čeká vás deset hektarů zážitků pro celou rodinu, skvělé víkendové akce a také novinky, například vylepšený vodní svět. Tam si ale zábavu užijete až v letních měsících, zatím vám bude muset stačit obří dřevěný hrad s visutými mosty, skluzavkami a rozhlednami, fantastické rozvětvené lesní město s věžemi a lanovými stezkami v korunách stromů, rozsáhlé bludiště pod zemí i pod širým nebem, velká trampolína, obří houpačky, pískoviště, lanové centrum, minizoo, část vyhrazená pro nejmenší, zahrady a plácky pro rodinné grilování či pikniky a další lákadla. Například uprostřed hradního nádvoří vyrostla mohutná prolézací věž, v několika úrovních propojená s ostatními věžemi a obtočená drátěnými prolézačkami, líbit se vám budou i zastřešené tvůrčí dílničky. A kdyby vám tohle všechno nestačilo, můžete se svézt parním vlakem po úzkokolejné železničce do nedalekého tankodromu a na vlastní kůži si vyzkoušet jízdu obrněnými transportéry.
 

Trasa 76 km, autem 59 minut: Farma Blaník

Chcete si užít společný den anebo víkend na venkově? Vydejte se do kraje pod Velkým Blaníkem na Farmu Blaník. V ráji dětí a zábavy na vás čeká spousta zvířat na krmení i mazlení a také hromady atrakcí, například Rudovousova věž s houpačkami a skluzavkami, kamenné bludiště, Blaníček neboli malá hora s velkou skluzavkou, tajemnou jeskyňkou a Blanickým rytířem, pískoviště, jízdy na ponících, odpočinkový parčík, pohádková minivesnička, velká nafukovací trampolína, keltský dřevěný hrad s lanovými mosty, v létě pak slaměný hrad a skoky do sena, dráha pro šlapací traktůrky, lanovka a tajemní Močálníci, chaloupky nočních skřítků, rýžoviště zlata a zahradní restaurace, při špatném počasí i malá farma na půdě. Celek doplňuje venkovní vyhřívaný bazén, restaurace a romantické ubytování od luxusních apartmá přes dvoulůžkové pokoje s přistýlkou až po pokojíky v podkroví. Jako ubytovaní hosté platíte vstup do areálu jen jednou za celý pobyt, navíc se určitě stihnete vypravit i na výlet do okolí – třeba k rozhledně na Velkém Blaníku anebo zřícenině lesní kaple na Malém Blaníku!
 

Trasa 44 km, autem 34 minut: Farmapark Soběhrdy

Soběhrdech kousek od Benešova objevíte Farmapark, obrovský areál, kde uvidíte desítky zvířat z celého světa a děti si kromě přímého kontaktu při jejich krmení užijí nejrůznější radovánky pod širým nebem i v zastřešené části. Skladba atrakcí je obvyklá: velké trampolíny, klouzačky, houpačky, prolézačky, lanová centra, dřevěná loď, vodní hrátky, vláček, lanové centrum, dětské traktůrky a bagříky, kryté vyhřívané hřiště či vyhlídková věž, ze které můžete pozorovat klokany, nechybí ani přírodní stezka, ohniště na opékání buřtů a jízdy na ponících. K odpočinku slouží houpací sítě, plovoucí mola a opalovací louky, k dispozici je i restaurace a občerstvení. Park se navíc stále buduje a rozvíjí, takže při každé návštěvě objevíte nějakou novinku.
 

Trasa 47 km, autem 46 minut: Duhový park

Na začátku května se otevřely brány Duhového parku, dětského zážitkového areálu v Třebovli poblíž Kouřimi. Místo připomíná pouťový areál, kde můžete vyzkoušet několik desítek atrakcí pro menší i větší děti i dospělé; velká část je zastřešená proti dešti. Atraktivitu návštěvy zvyšuje hra, spojená se sbíráním samolepek do Duhového pasu; ten každé dítě získá u vstupu do parku. Za určitý počet samolepek pak hráči získávají sladkosti nebo vstupenku na VIP dráhu v Duhovém hradu. K zábavě zvou trampolíny a kolotoče, lodičky, lanovka, rozhledna, koloběžková dráha, kuželky, stolní hry a spousty dalších obvyklých i méně známých kratochvílí, nechybí ani restaurace a občerstvení.
 

Dvě hřiště o kousek dál

Nespočet dětských atrakcí, hopsadel, prolézaček, houpaček, domečků a skluzavek, ale také pirátskou loď a výběhy s ovečkami najdete v zábavním parku HerolandÚmoníně jižně od Kutné Hory. Areál je celoročně volně přístupný, vstupné se platí jen při akcích. Trasa měří 73 km a autem z Prahy tu budete přibližně za hodinu a půl.
 
Celkem 49 km daleko a zhruba hodinu a čtvrt od Prahy leží rekreační areál Křivoklát. V lese nad hradem Křivoklát jej vybudoval podnik Lesy ČR a najdete tu například lesní hřiště s houpačkami, prolézačkami a lanovkou, hřiště na míčové hry, lesní hudební nástroje, dřevěné modely hub nebo vyřezávané sochy lesních zvířat. K areálu patří i geologická stezka, navazuje na něj vycházkový okruh kolem Křivoklátu a naučná stezka Brdatka.
 
5. narozeniny Parku Mirakulum

5. narozeniny Parku Mirakulum

Páté narozeniny Parku Mirakulum - 10. září.

Den rekordů v Mirakulu

Den rekordů v Mirakulu

Pokořit hned několik rekordů během jediného dne můžete v závěru prázdnin v zážitkovém parku Mirakulum.

Farmapark Soběhrdy - jedinečný zážitek pro milovníky zvířat

Farmapark Soběhrdy - jedinečný zážitek pro milovníky zvířat

Unikátní místo pro rodiny s dětmi, kde poznáte zvířata z celého světa a můžete strávit celý den v dokonalém souladu s přírodou. Areál leží v malebném údolí, kde je čerstvý vzduch a budete si zde připadat jako byste se ocitli v pravé podhorské přírodě. A to vše jen kousek od Prahy v Soběhrdech.

Heroland - Země her

Heroland - Země her

Heroland je největší dětský herní park v ČR Park je volně přístupný celoročně a najdete v něm spoustu dětských herních sestav.

Duhový park - dětský zážitkový park Třebovle

Duhový park - dětský zážitkový park Třebovle

V tomto zábavním parku najdete desítky atrakcí a her. Areál je přístupný i za nepříznivého počasí.

Aeroklub Točná - lety pro veřejnost z letiště Slaný

Aeroklub Točná - lety pro veřejnost z letiště Slaný

Vyhlídkové lety nad severozápadní část středočeského kraje se zámky Lány a Veltrusy, hrady Karlštejn, Křivoklát a Hazmburk, soutokem Vltavy s Labem u Mělníka motorovým letadlem z letiště Slaný. Možnost darovat let formou dárkového poukazu.

Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy jsou systémem atraktivních silničních cyklistických tras různé obtížnosti využívajícím komunikace s minimálním provozem a současně kvalitním povrchem pro pohodlnou a co možná nejbezpečnější cyklistiku.

Lesnický park Křivoklátsko

Lesnický park Křivoklátsko

Křivoklátsko je prvním lesnickým parkem na území České republiky. Byl vyhlášen 13. května 2010 a v tomto pojetí je zřejmě i první v Evropě. Jedná se o zvláštní druh přírodní chráněné oblasti.

Mirakulum - výprava do země zábavy i poznání

Mirakulum - výprava do země zábavy i poznání

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 10 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.

Farma Blaník s jedinečným farma-parkem pro děti

Farma Blaník s jedinečným farma-parkem pro děti

Hledáte zážitky na českém venkově? Nevíte, kam zavítat s dětmi, anebo kde prožít romantický víkend v kouzelném prostředí pod bájnou horou Blaník? Zavítejte na Farmu Blaník do Ostrova u Louňovic pod Blaníkem. Objevíte zde unikátní zvířecí park a zábavné atrakce.

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.

Další aktuality

22.6.
2017
Tipy kam s dětmi o víkendu

Tipy kam s dětmi o víkendu

Střední Čechy | Zážitky
21.6.
2017
Královské stříbření opět oživí Kutnou Horu

Královské stříbření opět oživí Kutnou Horu

Střední Čechy | Zážitky