Úvod > Aktuality > Zábavní areály a farmy: z Prahy vám bude stačit necelá hodina…

Zábavní areály a farmy: z Prahy vám bude stačit necelá hodina…

Vydáno 18. května 2017 Zážitky
…a jste tam a dál už se můžete jen bavit a hrát si – sami nebo s dětmi, to záleží jen na vás. A samozřejmě na výběru místa, protože někde jsou zkrátka děti na prvním místě. Počítejte každopádně s tím, že na většině míst strávíte celý den a čas vám uteče tak rychle, že tomu sami nebudete věřit.

Trasa 50 km, autem 42 minut: Park Mirakulum

Už pátou sezonu letos zahájil Park MirakulumMilovicích; čeká vás deset hektarů zážitků pro celou rodinu, skvělé víkendové akce a také novinky, například vylepšený vodní svět. Tam si ale zábavu užijete až v letních měsících, zatím vám bude muset stačit obří dřevěný hrad s visutými mosty, skluzavkami a rozhlednami, fantastické rozvětvené lesní město s věžemi a lanovými stezkami v korunách stromů, rozsáhlé bludiště pod zemí i pod širým nebem, velká trampolína, obří houpačky, pískoviště, lanové centrum, minizoo, část vyhrazená pro nejmenší, zahrady a plácky pro rodinné grilování či pikniky a další lákadla. Například uprostřed hradního nádvoří vyrostla mohutná prolézací věž, v několika úrovních propojená s ostatními věžemi a obtočená drátěnými prolézačkami, líbit se vám budou i zastřešené tvůrčí dílničky. A kdyby vám tohle všechno nestačilo, můžete se svézt parním vlakem po úzkokolejné železničce do nedalekého tankodromu a na vlastní kůži si vyzkoušet jízdu obrněnými transportéry.
 

Trasa 76 km, autem 59 minut: Farma Blaník

Chcete si užít společný den anebo víkend na venkově? Vydejte se do kraje pod Velkým Blaníkem na Farmu Blaník. V ráji dětí a zábavy na vás čeká spousta zvířat na krmení i mazlení a také hromady atrakcí, například Rudovousova věž s houpačkami a skluzavkami, kamenné bludiště, Blaníček neboli malá hora s velkou skluzavkou, tajemnou jeskyňkou a Blanickým rytířem, pískoviště, jízdy na ponících, odpočinkový parčík, pohádková minivesnička, velká nafukovací trampolína, keltský dřevěný hrad s lanovými mosty, v létě pak slaměný hrad a skoky do sena, dráha pro šlapací traktůrky, lanovka a tajemní Močálníci, chaloupky nočních skřítků, rýžoviště zlata a zahradní restaurace, při špatném počasí i malá farma na půdě. Celek doplňuje venkovní vyhřívaný bazén, restaurace a romantické ubytování od luxusních apartmá přes dvoulůžkové pokoje s přistýlkou až po pokojíky v podkroví. Jako ubytovaní hosté platíte vstup do areálu jen jednou za celý pobyt, navíc se určitě stihnete vypravit i na výlet do okolí – třeba k rozhledně na Velkém Blaníku anebo zřícenině lesní kaple na Malém Blaníku!
 

Trasa 44 km, autem 34 minut: Farmapark Soběhrdy

Soběhrdech kousek od Benešova objevíte Farmapark, obrovský areál, kde uvidíte desítky zvířat z celého světa a děti si kromě přímého kontaktu při jejich krmení užijí nejrůznější radovánky pod širým nebem i v zastřešené části. Skladba atrakcí je obvyklá: velké trampolíny, klouzačky, houpačky, prolézačky, lanová centra, dřevěná loď, vodní hrátky, vláček, lanové centrum, dětské traktůrky a bagříky, kryté vyhřívané hřiště či vyhlídková věž, ze které můžete pozorovat klokany, nechybí ani přírodní stezka, ohniště na opékání buřtů a jízdy na ponících. K odpočinku slouží houpací sítě, plovoucí mola a opalovací louky, k dispozici je i restaurace a občerstvení. Park se navíc stále buduje a rozvíjí, takže při každé návštěvě objevíte nějakou novinku.
 

Trasa 47 km, autem 46 minut: Duhový park

Na začátku května se otevřely brány Duhového parku, dětského zážitkového areálu v Třebovli poblíž Kouřimi. Místo připomíná pouťový areál, kde můžete vyzkoušet několik desítek atrakcí pro menší i větší děti i dospělé; velká část je zastřešená proti dešti. Atraktivitu návštěvy zvyšuje hra, spojená se sbíráním samolepek do Duhového pasu; ten každé dítě získá u vstupu do parku. Za určitý počet samolepek pak hráči získávají sladkosti nebo vstupenku na VIP dráhu v Duhovém hradu. K zábavě zvou trampolíny a kolotoče, lodičky, lanovka, rozhledna, koloběžková dráha, kuželky, stolní hry a spousty dalších obvyklých i méně známých kratochvílí, nechybí ani restaurace a občerstvení.
 

Dvě hřiště o kousek dál

Nespočet dětských atrakcí, hopsadel, prolézaček, houpaček, domečků a skluzavek, ale také pirátskou loď a výběhy s ovečkami najdete v zábavním parku HerolandÚmoníně jižně od Kutné Hory. Areál je celoročně volně přístupný, vstupné se platí jen při akcích. Trasa měří 73 km a autem z Prahy tu budete přibližně za hodinu a půl.
 
Celkem 49 km daleko a zhruba hodinu a čtvrt od Prahy leží rekreační areál Křivoklát. V lese nad hradem Křivoklát jej vybudoval podnik Lesy ČR a najdete tu například lesní hřiště s houpačkami, prolézačkami a lanovkou, hřiště na míčové hry, lesní hudební nástroje, dřevěné modely hub nebo vyřezávané sochy lesních zvířat. K areálu patří i geologická stezka, navazuje na něj vycházkový okruh kolem Křivoklátu a naučná stezka Brdatka.
 
Farmapark Soběhrdy - jedinečný zážitek pro milovníky zvířat

Farmapark Soběhrdy - jedinečný zážitek pro milovníky zvířat

Unikátní místo pro rodiny s dětmi, kde poznáte zvířata z celého světa a můžete strávit celý den v dokonalém souladu s přírodou. Areál leží v malebném údolí, kde je čerstvý vzduch a budete si zde připadat jako byste se ocitli v pravé podhorské přírodě. A to vše jen kousek od Prahy v Soběhrdech.

Aeroklub Točná - lety pro veřejnost z letiště Slaný

Aeroklub Točná - lety pro veřejnost z letiště Slaný

Vyhlídkové lety nad severozápadní část středočeského kraje se zámky Lány a Veltrusy, hrady Karlštejn, Křivoklát a Hazmburk, soutokem Vltavy s Labem u Mělníka motorovým letadlem z letiště Slaný. Možnost darovat let formou dárkového poukazu.

Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy jsou systémem atraktivních silničních cyklistických tras různé obtížnosti využívajícím komunikace s minimálním provozem a současně kvalitním povrchem pro pohodlnou a co možná nejbezpečnější cyklistiku.

Lesnický park Křivoklátsko

Lesnický park Křivoklátsko

Křivoklátsko je prvním lesnickým parkem na území České republiky. Byl vyhlášen 13. května 2010 a v tomto pojetí je zřejmě i první v Evropě. Jedná se o zvláštní druh přírodní chráněné oblasti.

Farma Blaník s jedinečným farma-parkem pro děti

Farma Blaník s jedinečným farma-parkem pro děti

Hledáte zážitky na českém venkově? Nevíte, kam zavítat s dětmi, anebo kde prožít romantický víkend v kouzelném prostředí pod bájnou horou Blaník? Zavítejte na Farmu Blaník do Ostrova u Louňovic pod Blaníkem. Objevíte zde unikátní zvířecí park a zábavné atrakce.

Mirakulum - výprava do země zábavy i poznání

Mirakulum - výprava do země zábavy i poznání

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 10 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.

Heroland - Země her

Heroland - Země her

Heroland je největší dětský herní park v ČR, najdete v něm spoustu dětských herních sestav. O víkendech je k dispozici "občerstvení Heroland", ve kterém je možné i opékání špekáčků.

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.

Duhový park - dětský sportovně-zážitkový areál

Duhový park - dětský sportovně-zážitkový areál

V tomto zábavním parku najdete desítky atrakcí a her. Areál je přístupný i za nepříznivého počasí.

Další aktuality

19.4.
2018
Pochod Krajinou barona Ringhoffera se koná už v sobotu

Pochod Krajinou barona Ringhoffera se koná už v sobotu

Střední Čechy | Zážitky
16.4.
2018
Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmi

Střední Čechy | Zážitky