Úvod > Aktuality > Výstava Motocykl 2018 láká na bohatý program nejen milovníky rychlých kol

Výstava Motocykl 2018 láká na bohatý program nejen milovníky rychlých kol

Vydáno 2. března 2018 Zážitky
Tradiční motoristická výstava Motocykl 2018 se lotos koná na stejném místě a ve stejném termínu už po dvaadvacáté! Z veletrhu se stal festival techniky, sportu a života v jedné stopě. V rámci akce proběhne už 14. ročník Bohemian Custom Bike. Veletrh probíhá od 1. do 4. března 2018 na pražském Výstavišti v Holešovicích.
jawa oh 350 specialNa veletrhu Motocykl 2018 vás čeká na vás mnoho novinek ze světa motocyklů, zábavy v podobě soutěží, autogramiád či kaskadérských vystoupení. Každý rok představuje veletrh pestrou nabídku motocyklů a také veškerého příslušenství a doplňků. Samozřejmou součástí veletrhu je doprovodný program plný atraktivních setkání, hudebních vystoupení a dalších příležitostí pro zábavu či získání nových informací. Tradiční součástí veletrhu je i největší česká soutěžní výstava motocyklových staveb a přestaveb Bohemian Custom Bike.

Novinky sezóny 2018

Bonneville Speedmaster triumphNejvětším letošním lákadlem je premiéra čtyřtaktní Jawy 350 OHC Special přestavená v populárním stylu café-racer. Moderní superbiky zastupují technické špičky v podobě Ducati Panigale V4 a britského Nortonu V4.

Značka Triumph představí na letošní výstavě záplavu novinek. Představeny budou dva nejnovější přírůstky populární kategorie Modern Classic. Zcela nový Bonneville Speedmaster a nástupce loňského motocyklu roku kategorie cruiser chopper, Bobber Black.

Po delší absenci se na veletrhu představí motocykly značky Honda v zastoupení dealera Auto Jarov. V letošním roce se můžete poprvé v České republice seznámit s motocykly s nízkým obsahem do 125ccm UM (United Motorcycles) ve Střední hale Průmyslového paláce. UM byla poprvé v zemích EU představena v loňském roce na výstavě EICMA v Miláně. Dále se můžete těšit na novinky vystavené pouze na veletrhu Motocykl 2018 v Praze Moto Morini Milano a Corzarro 1200 ZZ.
 

Doprovodný program

harley-davidson2015.jpgV Holešovicích je připravena spousta expozic a autogramiád závodních týmů včetně dakarských jedniček. Na veletrhu Motocykl 2018 se návštěvníci mohou těšit například na dakarský tým BigShock, nejúspěšnější český truck v Rallye Dakar 2018, a samozřejmě nebude chybět Martin Macík starší, Martin Macík mladší a Martin Pabiška. Se svým týmem Ollie Racing Team dorazí Ollie Roučková – nejznámější česká závodnice na čtyřkolkách a první žena, která nastoupila na start Rallye Dakar v kategorii čtyřkolek.

Kaskadéři na motorkáchVolná plocha před „průmyslákem“ bude po velkém loňském úspěchu i letos patřit Motulu a kaskadérskému týmu Jarda Janovský – Mirek Frey. Chybět samozřejmě nebude ani škola bezpečné jízdy na motorce, tentokrát dokonce v podání Car-Pro Akademie. V rámci Motul Motocykl Show 2018 bude k vidění čtveřice motokaskadérů, kteří předvedou svoje dovednosti nejen jako jednotlivci, ale především v nacvičených skupinových jízdách, či se spolujezdci. Předvedou se také na jiných strojích, jako je třeba čtyřkolka, ale i na speciálech, které jsou v naší zemi raritou. Těm jsou Harley Davidson přestavěný pro kaskadérskou show a pak také dvouset koňový special pro driftování, postavený z BMW S 1000 RR.

škola WheelieAtmosféru umocní svými neuvěřitelnými kousky vícemistryně světa v krasojízdě a také vložený minicontest mezi jezdci. Diváci tak budou moci podpořit svoje favority v soutěži o nejlepší trik, či v zádovech o nejrychleji prodriftovanou dráhu a při tom vyhrát drobné ceny. To vše bude podložené zábavným slovem výborného moderátora , který provede diváky celým dnem. Během dne dojde také k prezentaci školy Wheelie (jízdy po zadním kole) a k prezentaci značky Motul. Tato značka je hlavním partnerem doprovodného programu a věnovala do soutěže hodnotné ceny, v čele s VIP lístky na World Superbike v Brně.
 

Bohemian Custom Bike 2018

Bohemian Custom Bike NimbusSvé pevné místo má na veletrhu Motocykl už 14 let mezinárodní soutěžní výstava motocyklových staveb a přestaveb Bohemian Custom Bike 2018 (BCBike). „Bohémka“ se letos opět vrací do levého křídla Průmyslového paláce a představí ty nejzajímavější a v mnoha případech možní i „nejbizarnější“ kreace na téma motocykl. Účastníci nejen od nás a ze Slovenska, ale i z dalších evropských zemí, se utkají v celkem deseti soutěžních kategoriích. V této soutěži vítězí především nápady, neobvyklá technická řešení a lidská šikovnost. Součástí BCBike bude samozřejmě i stylový doprovodný program, ve kterém nikdy nechybí vše, co k custom kultuře patří. Prezentace mistru americké retuše, tetovacích salónů, americké „káry“ a koncerty rock´n´rollových kapel.

Expozice samozřejmě není jen o silných strojích. Návštěvníci zde mohou také pořídit motorkářské oblečení, doplňky, příslušenství a další.
Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.