Úvod > Aktuality > Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě hostí Světový pohár horských kol

Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě hostí Světový pohár horských kol

Vydáno 19. května 2017 Letní sporty
Vysočina Arénu v Novém Městě na Moravě má český sportovní fanoušek spojenou s vrcholnými podniky v běžeckém lyžování, biatlonu a posledních pět let i horských kol. O víkendu bude ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě odstartován Světový pohár horských kol. Na Vysočinu opět vrací nejprestižnější bikerská soutěž!

 Novoměstský cross country závod byl několikrát za sebou vyhlášen Světovou cyklistickou federací UCI jako nejlepší podnik sezony. Stejně jako v uplynulých letech zde uvidíte světovou špičku tohoto sportu.

Odborná cyklistická veřejnost oceňuje skvělé zázemí, atraktivní trať, kvalitu TV přenosu, ale především fantastické diváky, kteří ženou dopředu české borce v čele s Jaroslavem Kulhavým a sportovně fandí rovněž i zahraničním závodníkům, čímž vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

Světový pohár na Vysočině bude jedna z mála příležitostí, kdy čeští fanoušci uvidí na domácí půdě světovou elitu: Švýcara Nino Schurtera, francouzského veterána Juliena Absolona a českého lídra Jaroslava Kulhavého. Závodníky prověří také upravený Rock´n ´roll, který vždy patří mezi divácky nejoblíbenější místa.

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu.

Zubří stezky - cykloturistika v okolí Bystřice nad Pernštejnem

Zubří stezky - cykloturistika v okolí Bystřice nad Pernštejnem

Cyklistika se na Bystřicku těší velké oblibě, především kvůli rozličným možnostem, kam se na kole vydat. Proto byla pro příznivce tohoto sportu naplánována síť cyklistických stezek, které provedou nadšené sportovce, ale i turisty a rodiny s dětmi, okolím Bystřice nad Pernštejnem.

Singltreky v Novém Městě na Moravě - Cyklo Arena Vysočina

Singltreky v Novém Městě na Moravě - Cyklo Arena Vysočina

Novoměstské stezky pro horská kola Vysočina Aréna navazují na tradici MTB závodění v Novém Městě na Moravě. Pro příznivce jízdy v terénu je zde připraveno téměř 30 km stezek rozdělených do 5 stupňů obtížnosti.