Úvod > Aktuality > Vydejte se o jarních prázdninách na hrad Kašperk a užijte si jedinečné zimní prohlídky

Vydejte se o jarních prázdninách na hrad Kašperk a užijte si jedinečné zimní prohlídky

Vydáno 1. února 2017 Zážitky
Hrad Kašperk pokračuje ve své tradici otevírání se návštěvníkům v netradičních termínech mimo hlavní turistickou sezonu, tentokrát to bude o jarních prázdninách. Na hrad Kašperk se můžete vydat pěšky, na kole, na běžkách i na sáňkách, záležet bude na počasí. Po celou dobu jarních prázdnin od 4. 2. do 18. 3. 2017 bude hrad otevřen každou středu a sobotu od 10.00 do 16.30.

Můžete se těšit na prohlídkový okruh Život na hradě - prohlídkový okruh, který skýtá výhledy z nejvyššího patra jedné z hradních věží. Tento okruh je zakončený jedinečnou audiovizuální podívanou, díky které se návštěvníci ponoří do středověkého světa a uvidí celý jeden den na středověkém Kašperku.

Prohlídka Kašperku bude probíhat šestkrát denně (v 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30 a 15.30 hodin). Na každou prohlídku je možné si rezervovat místo, např. prostřednictvím e-mailu info@kasperk.cz.

Služby pro návštěvníky: v hradním občerstvení je možno zakoupit teplé nápoje, jako např. medovinu, svařené víno, punč, grog, kávu, čaj, horkou čokoládu. K jídlu je možno zakoupit párek v rohlíku, sušické tyčky a další pochutiny.

Hrad Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Čechách

Hrad Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Čechách

Vydejte se na hrad Kašperk a poznejte místa, kde se natáčela pohádka Anděl Páně. Pokud si chcete užívat svěžího šumavského vzduchu, můžete si udělat výlet k hradu po jedné z turistických tras, které vedou z Kašperských Hor přímo na hrad.