Úvod > Aktuality > Vydejte se na hory za zimními závody

Vydejte se na hory za zimními závody

Vydáno 22. ledna 2016 Zimní sporty
Zkušení musheři a nádherní psi, slalom na dřevěných lyžích Jasankách, Mamutíkův dětský závod a či koňské pólo, takovou podívanou zažijete v lednu na českých a moravských horách. Vydejte se s portálem Kudy z nudy jako závodníci nebo jako diváci na některý ze zimních závodů.
Pokud patříte mezi milovníky sportu, ať už aktivní či pasivní, určitě si z následujících tipů vyberete to pravé pro vás. V lednu na vás čeká hned několik sportovních akcí. Můžete se vydat na extrémní závod psích spřežení či na mistrovství České republiky v historickém lyžování do Orlických hor. Nejmenší lyžaři mohou poměřit své síly v Mamutíkově lyžařském závodu.

 

 

Extrémní závod psích spřežení Šediváčkův Long

Náročný závod zkušených musherů a jejich psů můžete vidět v Deštné v Orlických horách, kde se v termínu 26. až 30. ledna uskuteční již 20. ročník závodu psích spřežení. Na závodníky čeká trasa dlouhá 240 kilometrů po Orlických horách a jeden povinný bivak na sněhu. Jedná se o jeden z nejtěžších závodů v Evropě, který nese název Šediváčkův long. Vznik názvu doprovází smutný příběh sibiřského huskyho Šediváka, který den před prvním závodem utekl do vzdálené vesnice, kde ho zastřelil místní občan.

Šediváčkův long se stal mistrovstvím ČR na dlouhých tratích a patří mezi čtyři extrémní závody, ve kterých se soutěží o titul Iron sled dog man a Ice dog. Ostatní tři závody série se konají v alpských zemích. Můžete se tedy těšit na bohatou mezinárodní účast. Startovné závodníky vyjde na 2000 korun. Start proběhne ve středu 27. ledna v 10 hodin v osadě Jedlová, odkud se závodníci rozjedou do pohádkově zasněžených Orlických hor. Den předtím je naplánováno představení psů a slavnostní zahájení, jež proběhne od 17 hodin Deštném v Orlických horách. Nebude chybět také zábavný program pro děti a občerstvení.
 

Mamutíkův lyžařský závod pro děti v Dolní Moravě

I pro nejmenší lyžaře je připraven závod, kde mohou poměřit své lyžařské dovednosti, které se tuto zimu naučili. Mamutíkův lyžařský závod se koná 28. ledna od 14 hodin v Dětském ski parku AmálkaDolní Moravě za doprovodu maskota Mamutíka. Vybavte své ratolesti přilbou a můžete vyrazit na svah. Registrace probíhá od 13 hodin v baru Hříbek, za startovné zaplatíte 70 korun.
Závod bude rozdělený na dvě kategorie, děti do pěti let a děti od pěti do osmi let. Pro každého malého závodníka je připravena malá odměna, vyhrává tedy každý účastník. Pokud se vám tento termín Mamutíkova závodu nehodí, nesmutněte, dětský závod probíhá v lyžařské sezoně každý čtvrtek.
 

Mistrovství ČR v historickém lyžování

Lyžníci se vydají na zasněžené svahy v Olešnici v Orlických horách, kde se již po šesté uskuteční mezinárodní Mistrovství ČR v historickém lyžování. Na dřevěných lyžích si zde můžete zazávodit 23. ledna. Potřebovat k tomu budete ještě kožené boty, historické lyžařské oblečení. A zvednutí paty musíte mít minimálně pět centimetrů nad podložku, jinak vás na trať nepustí.

V lyžařském areálu Juráška v Orlických horách bude k vidění tradiční slalom a navíc ještě nová disciplína Jasankros, jež je podobna Skicrossu. Do Jasankrosu může nastoupit vždy prvních osm závodníků z každé kategorie klasického slalomu. Kategorií je dohromady devět, tou devátou je kategorie pro děti, které jedou jen jedno kolo slalomu. Z časových důvodů se každý může přihlásit jen do jedné kategorie. Startovné pro dospělé činí 100 korun, pro děti je za 20 korun.
 

Audi Czech Snow Polo Masters Špindlerův Mlýn

O víkendu 24. a 25. ledna budou na dojezdu sjezdovek ve Svatém Petru k vidění zápasy jediného koňského póla na sněhu v České republice, které se zde uskuteční v rámci druhého ročníku turnaje Audi Czech Snow Polo Masters. Poslední lednová sobota se ve Špindlu ponese v duchu zábavy na lyžích. Těšit se můžete na akci Freeride.cz Just Ride, která představí novinky ve snowboardovém a freeridovém vybavení.
Krkonošská 70 (2)

Krkonošská 70

Veřejný závod v běhu na lyžích je legendárním závodem hlídek, ale i jednotlivců. Krkonošská 70 se ze série závodů Stopa pro život řadí mezi nejstarší, nejdelší a nejnáročnější závod.

CEV Snow Volleyball ve Špindlerově Mlýně

CEV Snow Volleyball ve Špindlerově Mlýně

Turnaj ve volejbale na sněhu v České republice opět ve Špindlerově Mlýně. Přijďte se podívat na ty nejlepší hráče, kteří přijedou v rámci evropské tour nebo se zúčastněte přímo vy v turnaji pro veřejnost.

Šediváčkův long 2017 - extrémní závod psích spřežení

Šediváčkův long 2017 - extrémní závod psích spřežení

Jeden z nejobtížnějších závodů psích spřežení v Evropě, Šediváčkův long, se uskuteční 24. - 28. ledna 2017 v Orlických horách. Dech se vám bude tajit při sledování závodů jako Burton Spring Session, Quiksilver Snow Jam či Redbull Nordix.

Lipno Ice Marathon 2017

Lipno Ice Marathon 2017

Extrémní závod na sněhu a ledu pro ty, kteří chtějí prověřit sebe sama v těch nejtěžších podmínkách. Teplota vzduchu klesá až na -20°C, nadmořská výška v místě konání závodu je 729 metrů nad mořem a nezpevněný terén tvoří led a sníh. Takový je Lipno Ice Marathon!

Mistrovství světa juniorů ve snowboardingu 2017 Špindlerův Mlýn

Mistrovství světa juniorů ve snowboardingu 2017 Špindlerův Mlýn

Na zimní sezónu 2017 je ve Špindlerově Mlýně připravena řada světově významných akcí. V březnu se tu bude soutěžit v atraktivní disciplíně zvané slopestyle.

Just Ride Špindlerův Mlýn

Just Ride Špindlerův Mlýn

Snowboardový happening Just Ride si užijete ve Špindlerově Mlýně. Základem akce jsou demo centra předních snowboardových značek, které připraví své produkty k testování pro širokou veřejnost.

Lyžníci 2017 ve Smržovce

Lyžníci 2017 ve Smržovce

Lyžníci - klání ve sjezdu, skoku a dojezdu na dobových ski a v dobovém oblečení - Ski areál Kedr.

Pašeráckej vejkend v Rokytnici nad Jizerou

Pašeráckej vejkend v Rokytnici nad Jizerou

Přijďte se vrátit do dávných dob a pozdravte se s přáteli u pravé Krkonošské zabíjačky, jitrničky či voňavého ovárku. Tak jako každou zimu, tak i během únorového pátku nás přijdou pozdravit na Dolní náměstí pašeráci s lyžníky.