Úvod > Aktuality > Vydejte se do Prahy na festival fantastiky, sci-fi a her PragoFFest

Vydejte se do Prahy na festival fantastiky, sci-fi a her PragoFFest

Vydáno 29. ledna 2017 Zážitky
Na portálu Kudy z nudy najdete fantazie na mnoho způsobů – kopce a rozhledny s fantastickými výhledy, restaurace, kde vám naservírují fantastické dobroty, i místa, kde zažijete fantastické věci. A pak je tu akce, která fantazii slibuje přímo v názvu: festival fantastiky, sci-fi a her PragoFFest.
Největší popkulturní festival v Česku PragoFFest 2017 se koná od čtvrtka 2. do neděle 5. února Praze, v budově Modré školy v městské části Háje.

Co si užijete? Hry na konzolích a počítačích, deskové a karetní hry i herní turnaje, populární youtubery, programy o anime, komiksech, seriálech a filmech, fantastické kostýmy a v neposlední řadě přednášky, besedy, workshopy a soutěže.
 

Sdílená vášeň pro Star Wars

Na festival PragoFFest řada návštěvníků dorazí v kostýmech svých oblíbených postav z filmů, knížek, seriálů či her. Ostatně kostýmy jsou v programu zařazené i letos. Členy Rebel Legion, tedy kostýmové organizace zaměřující se na kostýmy „hodných“ hrdinů, potkáte na přednáškách i u jejich speciálního propagačního stánku. K vidění nebudou jen kostýmy a nejrůznější Star Wars propriety jako světelné meče, blastery, přilby, masky a další, ale také nejrůznější sběratelské předměty.
 

Vyzkoušejte si nové hry a kostýmy!

Čekají vás obrovské herny desítek konzolí a PC,  turnaje, stream, přednášky. Bohatý program zahrnuje setkání s youtubery, letsplayery, hráči a tvůrci her i pestrý fanouškovský program: Star Wars, Hra o trůny, Harry Potter atd.

Festival nabízí především možnost zdarma si vyzkoušet nespočet her a oproti minulým letům se roztáhl do šířky, programově i prostorově. Rozsáhlá dolní hala bude kompletně věnovaná videohrám, v horní hale si pak můžete vyzkoušet spousty deskových her, jak novinky, tak osvědčené kousky z minulých let. Rozšíří se také muzeum videoher i konzolová herna.

Na webových stránkách festivalu najdete podrobný program podle místností i podle přihlášených pořadů. V sobotu a v neděli pak přímo před Modrou školou nabídne pojízdná knihovna výběr sci-fi a fantasy (kdo nemá průkazku, nevadí, vystaví vám ji přímo na místě) a v sobotu rozzáří závěrečný večer PragoFFestu kostýmová soutěž PragoCosplay. Podrobnosti najdete rovněž na internetových stránkách!
PragoFFest 2018 - festival fantastiky, sci-fi a her

PragoFFest 2018 - festival fantastiky, sci-fi a her

Největší pražský festival popkultury. S youtubery, hráči, většími hernami, kostýmy, programem o anime, comicsech, seriálech a filmech.