Úvod > Aktuality > Vyberte nejlepší českou DestinaCZi

Vyberte nejlepší českou DestinaCZi

Vydáno 11. října 2017 Letní sporty
Podzim je v plném proudu! Využijte slunečných dní a vyrazte v sedle kola za přírodou, historií i jídlem a dejte hlas svým oblíbeným místům v soutěži DestinaCZe.
Skalní města BroumovskaNenechte se chladnějším počasím upoutat v teple domova. Využijte krásy barevného podzimu a oddalte příchod zimy. Ještě je čas protáhnout svaly na kole a vyjet se pokochat krásami naší země. Skalní města Broumovska nabízejí úžasnou přírodní podívanou. Zříceniny skalních hradů, masivní stěny a skalní převisy vás ohromí.
 
Zapomeňte na každodenní starosti pracovních dní a dopřejte si aktivně strávený čas s rodinou. Zajeďte si na kole k Broumovu, kde na vás čeká v zákoutí Teplických skal skvělá poznávací hra spojená s hledáním pokladu. Veršovaný text s mapkou vás provede zajímavostmi skal, a aniž byste to byli čekali, ocitnete se na místě, kde je uschován poklad.
 

Jízda s řekou o závod

Cyklostezka BečvaJe-li pro vás zajímavější cesta podél řek vinoucích se přírodou, projeďte se cyklostezkou Bečva. Ta nabízí na 160 kilometrech tras možnost poznat hornatou valašskou krajinu i šíři rovinaté Hané. Kromě krásných výhledů do přírody a vesniček s řadou kulturních a historických zajímavostí si budete moct vychutnat i zvuky okolní přírody. Motorovým vozidlům je totiž vjezd na cyklostezku zapovězen.
 
Pokud patří Beskydy k vaší srdeční záležitosti, šlápněte do pedálů a vyjeďte si na hřebenovou trasu s krásnými výhledy až na vzdálené Vysoké Tatry. Beskydská magistrála nabízí skvělé cyklo zážitky. Výlet sem doporučujeme spojit s ochutnávkou místních specialit. Zelňačka, kyselice nebo borůvkové knedlíky vám při sportovní námaze určitě přijdou vhod.
 

Kolmo až do Německa

Vysočina ArénaKaňonem Labe můžete vyrazit až do německé části Českého Švýcarska. Celkově měří Labská stezka 1200 kilometrů a vede z Krkonoš až k Severnímu moři. Jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších úseků je trasa mezi Velkými Žernoseky a Dolním Žlebem. Úsek dlouhý lehce přes 50 km vás uchvátí.
 
Milovníci horských kol určitě získají nezapomenutelné zážitky na trasách Vysočina arény. Do 31. října si můžete zajezdit na jednosměrných singletrackových trasách rozdělených podle obtížnosti od tratí pro děti až po úseky pro zkušené bikery. Krásy okolí Nového města na Moravě také můžete poznat cestou po tamních silničních trasách.
 
Pokud už máte tyto destinace projeté, zamilovali jste si některou z nich, dejte jí hlas v soutěži o nejlepší české DestinaCZE a doporučte ji tak dalším cyklistům.
Cyklostezka Bečva - vyzkoušejte cyklodálnici na Moravě

Cyklostezka Bečva - vyzkoušejte cyklodálnici na Moravě

Doslova od horských pramenů do údolí se můžete vydat na kole díky ojedinělému projektu Cyklostezky Bečva, která je součástí tzv. první „cyklodálnice” C1. Od pramene Rožnovské nebo Vsetínské Bečvy až po její soutok s Moravou projedete více než 160 km po značené cyklotrase vinoucí se podél řeky Bečvy.

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu.

Broumovské stěny v CHKO Broumovsko

Broumovské stěny v CHKO Broumovsko

Téměř panenská příroda nabízí romantické skalní útvary, rokle, vyhlídky daleko do kraje. Turisty zapomenutá přírodní rezervace uchvátí každého návštěvníka. Chráněná krajinná oblast Broumovsko se rozprostírá na ploše 410 km², převážnou část tohoto území vytyčují státní hranice s Polskem.

Beskydská lyžařská magistrála

Beskydská lyžařská magistrála

Beskydská magistrála představuje unikátní síť upravovaných běžeckých tras v Beskydech. Propojeny jsou zde upravované trasy o délce 300 km v 9 lokalitách po celých Beskydech, které se dají využít i mimo zimní sezonu.

Labská stezka - z Českého Švýcarska až k prameni Labe

Labská stezka - z Českého Švýcarska až k prameni Labe

Labská stezka je součástí sítě evropských tras EuroVelo. V České republice nabízí přibližně 370 kilometrů dobrodružství, úrodných nížin, horských a podhorských údolí a historických obcí a měst, než se dostanete k pramenu řeky v Krkonoších, který může být cílem nebo počátkem vaší cesty.

Teplické skalní město - zázrak divoké přírody

Teplické skalní město - zázrak divoké přírody

Masivní, do nebe sahájící skalní stěny, tajuplné území s nejrozsáhlejším skalním labyrintem ve Střední Evropě s obtížnějšími výstupy, adrenalinové vyžití, to vše nabízejí Teplické skály.