Úvod > Aktuality > Vůně slivovice láká do Vizovic

Vůně slivovice láká do Vizovic

Vydáno 13. srpna 2017 Zážitky
Jen těžko si lze představit návštěvu Valašska, aniž bychom neochutnali jeho nejtypičtější produkt – slivovici. Nezapomeňte se proto zastavit ve Vizovicích v návštěvnickém centru Distillery Land společnosti Rudolf Jelínek. Během prohlídky se dozvíte nejen, jak se destiláty z ovoce vyrábějí, ale samozřejmě je budete moci také ochutnat. Ovocem provoněný Distillery Land představuje historii i současnost výroby tradičních světoznámých ovocných destilátů z Vizovic. Navíc se ve Vizovicích bude v pátek 18. a sobotu 19. srpna konat jubilejní 50. festival Trnkobraní!
SlivoviceVýrobu i návštěvnické centrum Rudolf Jelínek najdete v obci Vizovice kousek od hlavní cesty směřující ze Zlína do Vsetína. Exkurzní trasa zahrnuje návštěvu malé pálenice vybavené unikátní technologií Arnold Holstein určené k destilaci ovocných kvasů, muzea s připomenutím nejvýznamnějších milníků z historie firmy, whiskárny s ukázkou výroby nejstarší české whisky, egalizace s obřími nerezovými a dřevěnými sudy, ve kterých zrají ovocné destiláty, následuje prohlídka stáčírny a celou trasu zakončí degustace vybraných pálenek. Příběh jemné a voňavé slivovice ovšem začíná již v sadech, proto se seznámíte také se základy sadařství a dozvíte se více o ovoci, které Rudolf Jelínek pěstuje na 163 hektarech v okolí Vizovic a na jižní Moravě.

Exkurze probíhají celoročně a je dobré se na ně předem objednat. V hlavní sezóně od poloviny června do poloviny září probíhají pravidelné prohlídky v 11.00 a ve 13.00 hodin.
 

Trnkobraní letos slaví jubileum s legendárními Elány

ElánV areálu likérky Rudolf Jelínek se koná letošní jubilejní 50. ročník hudebně-švestkového festivalu Vizovické Trnkobraní, a to v pátek a sobotu 18. a 19. srpna. Své letošní výročí zde festival oslaví spolu s hlavním interpretem, kapelou Elán. Dále se ale můžete těšit na zpěváky Tomáše Kluse a Michala Hrůzu, zpěvačky Katarínu Knechtovou a Lenny, kapely No Name, Mandrage, Tři sestry, Mňága a Žďorp a další skupiny a interprety. Nebude chybět ani neodmyslitelná soutěž v pojídání švestkových knedlíků, která vypukne v sobotu ve 13:15 odpoledne.

Chybět nebude tradiční stand-up představení Komiků s.r.o. Tomáše Matonohy, Lukáše Pavláska a Miloše Knora. Legendární skupina Elán se na Trnkobraní návštěvníkům představí ve dvouhodinovém sobotním vystoupení s velkou LED projekcí a světelnou show a zahraje program z turné "Živých nás nedostanú". Kromě Elánů vystoupí ještě například Slza, Gazdina Roba, Citron, Zoči Voči, Thom Artway nebo O5 a Radeček včetně lokálního Fleretu a Kosovců.

Tomáš KlusJako narozeninový dárek pro návštěvníky festivalu si organizátoři připravili kromě klasického stanového městečka se stanováním zdarma také festivalový VIP kemp, který ocení především ti, kdo za rozumný poplatek požadují nadstandardní festivalové ubytovací služby. Vstupenky na Trnkobraní lze ještě do dne před akcí zakoupit za sníženou cenu na oba dny za 820 korun, 1090 s VIP kempem, 400 na pátek, 520 Kč na sobotu a VIP kemp na dva dny za 300 korun. Na místě pak bude permanentka stát 890 korun, s VIP kempem 1200 korun, páteční vstup 450 korun, sobotní 590 korun a VIP kemp na dva dny 350 korun.
Rudolf Jelínek Vizovice - Exkurze s chutí a vůní slivovice

Rudolf Jelínek Vizovice - Exkurze s chutí a vůní slivovice

Při návštěvě Distillery Landu ve Vizovicích má každý návštěvník možnost seznámit se s tradicí výroby slivovice na Valašsku a také s historií a současností společnosti.

Festival Vizovické Trnkobraní 2018

Festival Vizovické Trnkobraní 2018

Vizovické Trnkobraní se bude konat v tradičním termínu a to předposlední víkend v srpnu v areálu likérky Rudolf Jelínek.

Další aktuality

24.5.
2018
Kde potkáte živé sochy? No přeci v Kroměříži!

Kde potkáte živé sochy? No přeci v Kroměříži!

Východní Morava | Zážitky
22.5.
2018
Nenechte si ujít Jízdu králů ve Vlčnově

Nenechte si ujít Jízdu králů ve Vlčnově

Východní Morava | Zážitky