Úvod > Aktuality > Vlk se vrací do české přírody a sysel žije na golfovém hřišti

Vlk se vrací do české přírody a sysel žije na golfovém hřišti

Vydáno 16. března 2016 Zážitky
Největší zázraky přírody se odehrávají přímo za vašimi dveřmi. To dokážou fotografie na výstavě Příběhy české přírody, kterou od 22. března do 30. dubna nabídne trojská botanická zahrada v Praze. Patronem výstavy je Ondřej Prosický, držitel ceny Czech Press Photo, jehož fotografie budou také k vidění.
SyselČeská příroda je plná zajímavostí. Třeba listonoh, živoucí fosilie, miluje život v bývalých vojenských prostorech. Sysel má zase v oblibě golfová hřiště a vlk se k nám zase vrátil. Výstava Příběhy české přírody v trojské botanické zahradě představí prostřednictvím osmi populárně naučných příběhů překvapivá odhalení změn, které v české přírodě v běhu času, a často zásluhou člověka, nastaly.

Mezi vystavovanými fotografiemi najdete díla Simony Polákové, Ondřeje Prosického, nebo Pavla Radosty, fotografa časopisu Moje země a kurátora výstavy. Ta je součástí populárně naučného projektu společnosti Beleco, který vznikl díky grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.
Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.