Úvod > Aktuality > Vinaři lákají na degustaci vín, koná se už osmý ročník Tour de Sklep

Vinaři lákají na degustaci vín, koná se už osmý ročník Tour de Sklep

Vydáno 15. února 2016 Gurmánská turistika
V sobotu 20. února se odehraje setkání vinařů a milovníků vína v Popicích. Už poosmé se totiž koná akce Tour de sklep. Na návštěvníky čekají ochutnávky a degustace v místních sklípcích. Letošní ročník nabídne řadu vzorků vín od místních vinařů, otevře vinařství Adamčík, Bὅhm, Brzobohatý, Knoflíček, Koláček, Kudlička, Mahovský, Masař, Novotný, Patka, Pláteník, Škola, Urbánek, Vachala, Žídek a nově Šopík.
Vinařské akceLidé na Hustopečsku zahájí v únoru vinařskou sezónu. Vinaři tradičně otevřou sklepy k degustaci vín pro desítky lidí.
 
Za vstupenku zájemci zaplatí 400 korun. Za tuto cenu získají návštěvníci sadu několika věcí. Obdrží skleničku, nosičku, plánek, propisku a také kupón na odběr vína v hodnotě 60 korun.

Oproti jiným ročníkům bude změna v organizaci předprodeje:

  • vinaři, kteří otevírají sklep  mohou zakoupit sady pro své známé v  termínu pondělí – středa od 18:00 do 20:00
  • ostatní  mohou zakoupit sady ve čtvrtek a pátek od 17:00 do 19:00
  • v sobotu už předprodej není možný
 
Díky omezené kapacitě se mohou vinaři více věnovat svým zákazníkům. Ti mají zase jedinečnou možnost setkat se se špičkovými vinaři, kteří jim mohou pomoci s výběrem vína. Letos přislíbilo účast 16 vinařů.
Vína z vinařství Gotberg - produkty ekologického vinohradnictví

Vína z vinařství Gotberg - produkty ekologického vinohradnictví

Vinařství Gotberg vsadilo na spojení tří klíčových faktorů - vinařské tradice, unikátnosti a genius loci viničních tratí Panenský kopec, Svidrunk a Sonberk a třetím klíčem k úspěchu je moderní způsob zpracování vína, který odpovídá evropským standardům a využívá moderní technologie a postupy.

Vinařský dům Sonberk nedaleko Mikulova

Vinařský dům Sonberk nedaleko Mikulova

Tento architektonický skvost, dílo architekta Josefa Pleskota, je první stavbou na Moravě, která je zasazena přímo uprostřed vinohradu. Již v roce 1522 byla vína z této vinice dodávána na Pražský hrad, na slavnostní tabule Jagellonců, později Habsburků do Vídně.

Tour de Sklep Popice

Tour de Sklep Popice

Procházka mezi sklepy s ochutnávkou vína. Jde o akci komornějšího charakteru, která umožní povídání s vinaři a pěknou procházku po okolí obce.

Další aktuality

15.1.
2017
Jihomoravské Mikulčice si podmaní košt pálenek a zelí

Jihomoravské Mikulčice si podmaní košt pálenek a zelí

Jižní Morava | Gurmánská turistika
23.11.
2016
Za mladým vínem do sklepů v Nechorách

Za mladým vínem do sklepů v Nechorách

Jižní Morava | Gurmánská turistika