Úvod > Aktuality > Vezměte děti na zámeckou prohlídku do Děčína, nudit se nebudou

Vezměte děti na zámeckou prohlídku do Děčína, nudit se nebudou

Vydáno 9. března 2016 Památky
Zámek v Děčíně přichystal pro malé návštěvníky prohlídky, které se odehrávají na běžné trase, ale využívají i speciální rekvizity, které si děti mohou nejen prohlédnout, ale i osahat a dokonce ochutnat. Celá prohlídka je navíc doplněna o pátrání po indiciích, které po sobě zanechaly zámecké děti. Letos o něco dříve, již 19.3., budou návštěvníkům zpřístupněny také jižní zahrady děčínskího zámku.
Dětské prohlídky probíhají do 13. března od 11:45 a 13:45 hodin. Jednotná cena vstupného je 70 Kč. Doporučujeme předem rezervaci!

Zámek Děčín ležící na skalním ostrohu nad soutokem Labe a Ploučnice patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech.

Během staletí sloužil jako opěrný bod českého knížete, vojenská pevnost či sídlo několika významných rodů. Mezi návštěvníky děčínského zámku nalezneme řadu slavných osobností, od evropských panovníků až po umělce. Např. Fryderyk Chopin zde zkomponoval svůj známý valčík As-dur, zvaný Děčínský. Díky rozsáhlé rekonstrukci se dnes zámku navrací jeho bývalá krása.
Růžová zahrada na zámku v Děčíně

Růžová zahrada na zámku v Děčíně

Jedním z nejkrásnějších míst na Děčínském zámku je Růžová zahrada. Její kouzlo spočívá v kombinaci výjimečné barokní architektury a podmanivé krásy rozkvetlých růží.Název Růžová zahrada se rozšířil po roce 1881, kdy zde vzniklo jedno z nejznámějších rosarií v habsburské monarchii.

Jižní zámecké zahrady zámku Děčín

Jižní zámecké zahrady zámku Děčín

Rozlehlé, ale přitom skryté, půvabné a neznámé - takové jsou Jižní zahrady zámku Děčín. Tento klenot děčínského zámku je však spojen s jednou z nejslavnějších událostí v historii Děčína – poprvé v rakouské monarchii zde rozkvetl největší leknín světa – viktorie královská.

Zámek Děčín - zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín - zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo.

Další aktuality

10.5.
2018
Na zámku Ploskovice se natáčí seriál První republika

Na zámku Ploskovice se natáčí seriál První republika

Severozápadní Čechy | Památky
17.4.
2018
Pět zajímavostí, co nevíte o Řípu

Pět zajímavostí, co nevíte o Řípu

Severozápadní Čechy | Památky