Úvod > Aktuality > Velký svět techniky v Ostravě chystá novou science show a vědátorské příměstské tábory

Velký svět techniky v Ostravě chystá novou science show a vědátorské příměstské tábory

Vydáno 23. února 2017 Kultura
V ostravském science centru Svět techniky v areálu Dolních Vítkovic se bude o víkendu 25. a 26. února činit potrhlý Hugo Křemík, který si pro všechny malé i velké zvědavce vytvořil se svou partou zbrusu novou „elektrickou science show“.

Velký svět techniky Velký svět techniky slouží jako zábavné místo plné interaktivních exponátů, ukázek fungování přírodních zákonů, vědeckých objevů a nejmodernější techniky.  Uvnitř stavby Josefa Pleskota se nachází rozsáhlá expozice, která širokou veřejnost baví i vzdělává zároveň.

Netypická stavba Velkého světa techniky slouží jako prostory pro popularizaci vědy a techniky a pro netradiční vzdělávání žáků a studentů. Budova Světa techniky je ve svém výrazu sporá, minimalistická, ale nabízí maximalistický prožitek. V industriálním areálu Dolních Vítkovic tvoří jakýsi roh, do něhož budou v podobě naučných expozic vloženy poznatky lidského vědění, které tvoří základy naší civilizace.

Svět technikyV únoru zde také budou slavit výročí narození významného ruského chemika Dmitrije Ivanoviče Mendělejeva, který se zasloužil o sestavení první periodické tabulky prvků. Díky této tabulce dnes můžeme přirozené vztahy mezi jednotlivými prvky lépe pochopit. To i další zajímavosti se dozvíte v „Laboratoři plné prvků“.

Na programu je toho ale mnohem více: Fakulta stavební Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava slaví 20 let od založení a ve Velkém světě techniky můžete navštívit výstavu, která vás seznámí s jejími úspěchy. Anebo nahlédněte do indiánské mytologie. Zvláště, pokud vás v noci trápí zlé sny. Proč? Přeci proto, že si vyrobíte pravý indiánský lapač snů. Ptáte se, kdy a kde? V sobotu 25. února v Malém světě techniky U6! Současně budete mít také poslední možnost prohlédnout si výstavu „Sexmisie“ a nechat se poučit o intimních věcech velmi zábavnou formou. „Sexmisie“ totiž končí už v neděli 26. února.

Mimochodem, pro období ostravských jarních prázdnin má Svět techniky pro vaše ratolesti připraveny zábavné „Vědátorské příměstské tábory“.  Děti zažijí dobrodružství při geocachingu, zahrají si na Sherlocka Holmese, navštíví všechny zdejší expozice a zažijí další super zábavu. Tábory se uskuteční v termínech 6. až 10. března nebo 13. až 17. března. Přihlásit se však můžete už nyní.

Multifunkční aula Gong ve Vítkovicích

Multifunkční aula Gong ve Vítkovicích

Unikátní Plynojem postavený Vítkovickými železárnami v roce 1924 se proměnil v multifukční centrum, které je možné využít jak pro vzdělávací, kulturní a společenské akce, tak i pro konferenční, kongresové účely a výstavnictví. Po vyhlášené soutěži získal název Gong.

Fajne léto - stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje

Fajne léto - stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje

Techno trasa je virtuální neznačenou trasou spojující dvanáct industriálních atraktivit Moravskoslezského kraje, zahrnující nejen památky průmyslové revoluce, ale také vojenské nebo zemědělské objekty.

Na dole Hlubina se opět rozjíždí provoz na tři směny

Na dole Hlubina se opět rozjíždí provoz na tři směny

Na ranní, odpolední a noční směnu sem však namísto horníků přicházejí básníci, tanečníci nebo filmaři.

Velký svět techniky v Ostravě

Velký svět techniky v Ostravě

Populárně naučné centrum Velký svět techniky v Dolních Vítkovicích se otevřelo v září 2014. Hravou formou představuj zajímavosti vědy a techniky. Stalo se tak zásadní novinkou pro oživení lokality Dolní oblasti Vítkovice, ale také celého moravskoslezského regionu.

Trojhalí Karolina v Ostravě - nový multifunkční prostor

Trojhalí Karolina v Ostravě - nový multifunkční prostor

Trojhalí Karolina je historickým prostorem nově určeným pro širokou veřejnost, která zde nachází rozmanitý program. Jde o kulturní památku, která svým moderním využitím vytváří unikátní kombinaci ostravského průmyslového dědictví a nové multifunkčnosti, krásy, energie a síly.

Dolní oblast Vítkovic - průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní oblast Vítkovic - průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní Vítkovice tvoří bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysokých pecí Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.

Malý svět techniky - interaktivní expozice U6 Dolní Vítkovice

Malý svět techniky - interaktivní expozice U6 Dolní Vítkovice

Jedinečná výstava odhaluje tajemství technických vynálezů od parního stroje až po nejmodernější robotizovaná pracoviště a "superchytré" stroje. Návštěvníci zde najdou celou řadu vynálezů, které významně poznamenaly vývoj průmyslu a technického pokroku na území českých zemí ale i ve světě.

Další aktuality

15.6.
2018
Havířov v květech přináší zábavu pro celou rodinu

Havířov v květech přináší zábavu pro celou rodinu

Severní Morava a Slezsko | Kultura
24.4.
2018
Opavské Slezsko zahajuje turistickou sezonu 2018

Opavské Slezsko zahajuje turistickou sezonu 2018

Severní Morava a Slezsko | Kultura