Úvod > Aktuality > Velikonoční trh láká na zámek Sychrov už o tomto víkendu

Velikonoční trh láká na zámek Sychrov už o tomto víkendu

Vydáno 16. března 2016 Památky
Státní zámek Sychrov připravil na tento víkend oblíbené Velikonoční trhy. Odehrají se v areálu čestného dvora po oba dny od 9 do 16 hodin.

Velikonoční trhy na zámku SychrovJako každým rokem, i letos se čestný dvůr Státního zámku Sychrov stane místem konání tradičních Velikonočních trhů ve dnech 19. – 20. března. Na devadesát prodejců zde bude prodávat české zboží, které se tematicky váže k nadcházejícím křesťanským svátkům.

Tradiční trhy jsou spojené nejen s ukázkami řemesel a prodejem tradičního zboží, ale i s bohatým programem  folklorních souborů. Program pro děti i dospělé představí např. kapelu Pouličníci, žongléra Vojta Vrtek, těší se na vás i loutková skupina Toy Maschine a divadlo Loutky bez hranic.

Obvyklý sortiment jako je keramika, sklo, velikonoční aranžmá, kraslice různých technik, dřevěné hračky, koření, kožené výrobky, šperky doplní i občerstvení, které je neodmyslitelnou součástí velikonočních trhů.

Zámek je navíc velikonočně vyzdoben – do komnat bylo umístěno přes devadesát rozkvetlých prvosenek, březové větvičky, kraslice a samozřejmě mazance a beránky.

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Další aktuality