Úvod > Aktuality > Velikonoční Mikulov přináší oslavu tradic a řemesel

Velikonoční Mikulov přináší oslavu tradic a řemesel

Vydáno 14. března 2016 Gurmánská turistika
Velikonoční svátky ve starobylém Mikulově přinášejí bohaté oslavy a město také otevírá novou turistickou sezónu. Návštěvníky čeká od 24. do 28. března velikonoční jarmark, ochutnávky vín, zpřístupnění historických památek, koncerty různých hudebních žánrů a bohatý kulturní program pro celou rodinu. Už na zelený čtvrtek se můžete na odpoledním workshopu v Eat Art Gallery naladit na velikonoční svátky při pečení velikonočních beránků a perníčků.
Město MikulovV sobotu na náměstí otevírá v 11 hodin velikonoční jarmark, kde se návštěvníci setkají s ukázkami tradičních řemesel i velikonočních rukodělných technik, jako je pletení pomlázek, zdobení kraslic a perníčků.

Na venkovním pódiu tradice moravských Velikonoc připomenou Národopisný soubor Pálava, dětský národopisný soubor Palavánek a Palavěnka s představením lidové hudby, písní a tanců. Naváže dechová hudba Mikulovanka a v regionu velmi úspěšný Národopisný soubor Břeclavan. Netradiční pojetí tradičních lidových písní zahraje vsetínská kapela Veselá bída. V podvečer program zakončí mladá kapela In Vino Musica. Pro děti jsou připraveny v tanečním sále Městského úřadu velikonoční tvůrčí dílničky a sobotní dění  zpestří i pouliční divadlo Kašpárkův svět, které zahraje dvě pohádky v Galerii Konvent. 

Trhy v MikulověTaké velikonoční neděle bude patřit velikonočnímu jarmarku a uměleckým vystoupením. Představí se hudební soubory z místní Základní umělecké školy a vystoupí mikulovské mažoretky. Pro příznivce country zatančí skupina Novoveská štístka a zahraje břeclavská skupina Čtyřlístek. Poté vystoupí místní Jazzpetit a folkrocková kapela Pozdní sběr.

I milovníci vína si v programu přijdou na své. Čekají na ně ochutnávky vín či otevření archivních vinných sklepů. Také mikulovské restaurace a hotely nabídnou speciální gastronomická menu či hudební večery s cimbálovou muzikou.
 
Během velikonočních svátků budou zpřístupněny historické památky, pořádají se i procházky s průvodcem po křížové cestě na Svatý kopeček, kde si turisté pohlédnou kostel sv. Šebestiána.
Dietrichsteinská hrobka v Mikulově

Dietrichsteinská hrobka v Mikulově

Hrobka Dietrichsteinů bývala dříve kostelem, který však roku 1784 vyhořel. Stavba tak byla přestavěna na hrobku v níž je nyní uloženo 45 rakví s ostatky příslušníků rodu. Exteriéry i interiéry prošly rekonstrukcí a dnes slouží také jako galerie, v níž jsou pravidelně pořádány výstavy.

S přáteli na víno do Mikulova

S přáteli na víno do Mikulova

Plánujete s rodinou či přáteli víkendovou akci? Myslíte si, že na firemní školení se jezdí pouze z povinnosti? Hledáte místo, kde byste mohli překvapit své obchodní partnery? Zkuste je vzít na sklenku dobrého vína a tradiční moravskou kuchyni do vinného sklepa Pod Kozím hrádkem v Mikulově.

Svatý Kopeček v Mikulově

Svatý Kopeček v Mikulově

Jedním z kopců Pavlovských vrchů a zároveň jedním z výrazných přírodních dominant Mikulova je Svatý kopeček (363 m n. m.) - původním názvem Tanzberg. Na kopci se nachází kostel sv. Šebestiána, zvonice a křížová cesta. Svatý Kopeček je významným poutním místem.

Velikonoční Mikulov (3)

Velikonoční Mikulov

Oslava Velikonoc, vítání jara, velikonoční jarmark, ukázky tradičních řemesel, dílničky, zpřístupnění památek s doprovodným programem, ochutnávky vín, gastrospeciality, program pro děti.